Strona główna Artykuł sponsorowany Co może mieć wpływ na przemianę materii?

Co może mieć wpływ na przemianę materii?

0

Przemiana materii, inaczej nazywana metabolizmem, to reakcje chemiczne zachodzące w organizmie człowieka, których zadaniem jest przetworzenie składników odżywczych dostarczonych podczas posiłku na odpowiednie elementy oraz ewentualne wydalenie resztek. W przemianie materii udział biorą takie organy, jak przysadka mózgowa, tarczyca, nadnercza oraz trzustka. Najprościej mówiąc, to przemiana materii sprawia, że organizm człowieka działa i żyje.

Co ma wpływ na przemianę materii?
Na przemianę materii wpływa mnóstwo czynników. Niektórych nawet nie jesteśmy świadomi, czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to my mamy na nie największy wpływ.

Przede wszystkim powinniśmy się skupić na jedzeniu śniadań. Jest to najważniejszy posiłek dnia, bez którego nie powinniśmy wychodzić z domu. Śniadanie zjedzone zaraz z rana pozwala obudzić metabolizm i zachęcić go do pracy.

Kluczem do sukcesu, czyli przyspieszenia naszego metabolizmu, jest jedzenie 5 posiłków dziennie. Spożywanie choćby małego posiłku co 3-4 godziny nie pozwala organizmowi zapomnieć o swojej pracy.

Picie wody to kolejna żelazna zasada zdrowego odżywiania i prawidłowej pracy organizmu. Warto pamiętać, że właśnie odwodnienie spowalnia pracę organizmu, gdyż nie chce on pozbyć się resztek wody z tkanek. Całkowite minimum w ciągu dnia to 8-10 szklanek czystej wody.

Pozytywnie na metabolizm oddziałują produkty zawierające błonnik. Warto więc jeść otręby, rośliny strączkowe, owoce i warzywa, groch, różnego rodzaju kasze oraz pieczywo pełnoziarniste. Ponadto dietę warto wzbogacić o witaminę B, która rewelacyjnie nakręca metabolizm. Witamina B występuje w jogurtach, chudym mięsie, roślinach strączkowych, mleku i w produktach z pełnego ziarna.

Matka Natura na szczęście wyposażyła nas w przyprawy, które świetnie podkręcają przemianę materii. Należą do nich – imbir, sproszkowany czosnek, chrzan, ostra papryka, pieprz, cynamon, ostra musztarda, curry, pieprz Cayenne czy gorczyca.

Samodzielne pompowanie potraw z uwzględnieniem wszystkich składników, które oddziałują pozytywnie na metabolizm może się okazać trudnym wyzwaniem dla wielu osób. Naprzeciw tym, którzy sobie nie radzą, wychodzą firmy cateringowe i oferują fantastyczne diety pudełkowe. Catering dietetyczny Świdnica tworzą wykwalifikowani dietetycy, którzy doskonale znają się na składnikach, przyprawach i wiedzą, jak zachęcić przemianę materii do wzmożonej pracy.

Pozostałe sposoby na przyspieszenie metabolizmu
Dodatkowymi sposobami na podkręcenie metabolizmu są ruch oraz sen. Regularne uprawianie sportu to podstawa nie tylko wyśmienitej przemiany materii, ale także sposób na długie zdrowie. Sen jest równie ważny co dobrze skomponowane posiłki. Tylko wypoczęty organizm jest w stanie wytrwale pracować.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzy warto stosować odżywki do rzęs i brwi?
Następny artykułMiesiąc do referendum w sprawie odwołania burmistrza Świebodzic. Gdzie będą mogli zagłosować mieszkańcy?