Strona główna Artykuł sponsorowany Choinki nie tylko od święta

Choinki nie tylko od święta

0

Zapach lasu uspokaja, wprowadza w dobry nastrój, relaksuje. Dodajmy do tego święta – śnieg, kolorowe lamki i choinka, a otrzymamy atmosferę wręcz idealną. W drzewkach choinkowych drzemie olbrzymi potencjał, którego nie można łączyć jedynie z Bożym Narodzeniem. Jeśli chcemy urozmaicić i upiększyć nasze życie, możemy rozważyć odwiedzenie szczególnego miejsca, jakim jest plantacja choinek.

Choinki dla każdego

Gdy nadchodzą święta Bożego Narodzenia, zewsząd rozbrzmiewa klimatyczna muzyka, a w sklepach i ulicach możemy spotkać sprzedawców choinek. Ale plantacja choinek to miejsce wymagające szczególnej uwagi. Tu iglaki spotkamy przez cały rok. Wielu specjalistów i entuzjastów pracujących w takim miejscu ma nie tylko obowiązki, ale przywilej przebywania w towarzystwie niezwykłym. To klimat prawie jak z bajki. A prócz tego miejsce, gdzie znajdziemy nie tylko drzewko bożonarodzeniowe.

Choinki mogą cieszyć cały rok. Jeśli posiadamy np. przydomowy ogród, możemy na plantacji choinek zakupić np. iglaki w pojemnikach lub takie do zasadzenia. A nabywając choinki bezpośrednio z natury jesteśmy pewni, że zostaną z nami na dłużej, ciesząc oko nasze i naszych gości.

Nie taki świerk straszny

Drzewkiem najbardziej popularnym na święta w polskich domach jest świerk pospolity. Charakteryzuje się intensywnym, żywicznym zapachem, ma krótkie igły (które niestety dość szybko wypadają) i jest choinką o szerokiej koronie. Dobrym miejscem do zakupu drzewka jest plantacja świerka pospolitego. Świerk jest drzewem szczególnym i bardzo starym. Szacuje się, że pojawił się jeszcze przed pierwszymi ludźmi. Do tego wzmianki o nim możemy spotkać także w mitach greckich, gdzie świerki tworzyły gaje nieśmiertelnych bogów, czyli miejsca narodzin Driad. Można więc powiedzieć, że obcując z tym drzewem, wkraczamy w świat bogów.

A może tak sadzonki

Plantacja choinek to również miejsce, gdzie możemy zakupić nie tylko żywe drzewa, ale także sadzonki, z których po zakupie wyhodujemy własny gaj. Produkty tj. jodła kaukaska sadzonki mogą spełniać wymagania wielu entuzjastów. Jeśli ktoś lubi choinki, ale jest np. alergikiem, którego drażni mocny zapach świerka, może postawić właśnie na jodłę kaukaską. Nie wydziela ona intensywnego zapachu, nie gubi igieł (te ulegają jedynie zasuszeniu) oraz pięknie się prezentuje, stanowiąc wręcz drzewko idealne. Do tego nabywając sadzonki możemy cieszyć się jej towarzystwem dłużej. Z uwagi na to, że uważana jest za jedno z najpiękniejszych drzewek choinkowych świetnie będzie się prezentować przez cały rok np. jako wizytówka firmy.

Właściwy wybór choinki jest niezwykle ważny – nie tylko na święta. Jeśli myślimy o zakupie iglaków do ogrodu czy firmy warto udać się do miejsca, gdzie otrzymamy fachowe porady. Plantacja choinek to miejsce, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania, nawet jeśli nie znamy się na tematyce leśnej. W ten sposób każdy z nas może zaprosić las do domu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPodpalają trawy, nieużytki, a nawet drzewa [FOTO]
Następny artykułNajpierw autem, potem pieszo. 60-latek uciekał przed policją