Strona główna 0_Slider Będzie więcej łóżek covidowych w świdnickim „Latawcu”. Konieczne zmiany w funkcjonowaniu szpitala

Będzie więcej łóżek covidowych w świdnickim „Latawcu”. Konieczne zmiany w funkcjonowaniu szpitala

0

Ponad 50 chorych na COVID-19 jest obecnie hospitalizowanych w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy. Zgodnie z decyzją wydaną przez wojewodę dolnośląskiego od soboty, po raz kolejny w tym roku, zwiększona zostanie liczba łóżek, jakie placówka musi zapewnić pacjentom z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Zgodnie z poprzednią decyzją wojewody Jarosława Obremskiego, od 26 marca 2021 roku świdnicki „Latawiec” musiał zapewnić w sumie 44 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W czwartek wojewoda ponownie nakazał zwiększenie liczby łóżek covidowych w placówce.

Po zmianie podyktowanej decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 1 kwietnia 2021 roku od najbliższej soboty, tj. 3 kwietnia 2021 roku Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy ma obowiązek zapewnić 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 (poziom I zabezpieczenia) oraz 56 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (poziom II zabezpieczenia), w tym 5 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – informuje Łukasz Czajkowski ze świdnickiego „Latawca”.

Sytuacja ta wymaga pewnych zmian logistycznych w funkcjonowaniu szpitala. Pragniemy jednak podkreślić, że świdnicki szpital niezależnie od zmian podyktowanych obowiązkiem zabezpieczenia dodatkowych łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, w miarę możliwości zapewni zabezpieczenie dla pacjentów wszystkich oddziałów funkcjonujących w naszym podmiocie – dodaje Czajkowski.

Obecnie w świdnickim szpitalu przebywa 1 pacjent z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, 54 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 4 pacjentów na łóżkach intensywnej terapii, wymagających prowadzenia wentylacji mechanicznej. W dolnośląskich szpitalach zajęte są obecnie 2533 z 3323 łóżek covidowych, a także 233 z 304 respiratorów.

/mn/

Poprzedni artykułW Wielką Sobotę czeka nas arcytrudne zadanie [RELACJA LIVE]
Następny artykułUczniowie zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych