Strona główna Kultura Animatorzy akcji „Lato na podwórku” poszukiwani

Animatorzy akcji „Lato na podwórku” poszukiwani

0

Fundacja Ładne Historie to organizacja powołana w Świdnicy w wyniku współpracy grupy animatorów, artystów, kuratorów, aktywistów i promotorów kultury. Od 2016 roku w ramach akcji „Lato na podwórku” zespół Fundacji spędza wakacje wspólnie z dziećmi na świdnickich podwórkach, na których potrzeba działań edukacyjnych i animacyjnych jest najbardziej widoczna. To ich pomysł na to, jak pomóc dzieciom z powszechnym dziś problemem z nawiązywaniem relacji, a także sposób na inspirowanie i pobudzanie rozwoju ich umiejętności i talentów.

Wykorzystują kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla mieszkańców. W ramach „Lata na podwórku” przez całe wakacje na wybranych podwórkach w Świdnicy odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół animatorek.

Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznanej Fundacji już po raz trzeci oraz wsparciu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, zespół Ładnych Historii rozpoczął przygotowania do kolejnej edycji „Lata na podwórku”. W związku z tym organizacja zaprasza do współtworzenia tej inicjatywy animatorki/ów zajęć edukacyjnych, którzy z zaangażowaniem, kreatywnością i otwartością poprowadzą warsztaty animacyjne na świdnickich podwórkach.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą prawa dziecka – temat ważny  i niewątpliwie potrzebny w dialogu z najmłodszymi mieszkańcami Świdnicy.

Osoby, które mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć animacyjnych, działanie w plenerze widzą jako ciekawe wyzwanie, są kreatywne, uważne, otwarte i uważają, że temat praw dziecka jest ważny, a do tego są dyspozycyjne w miesiącach lipiec/sierpień – mogą przesłać swoją aplikację poprzez formularz rekrutacyjny do dnia 13 kwietnia 2021.

Więcej informacji na temat współpracy znajduje się na stronie Fundacji: https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/

Poprzedni artykułSamorządy ruszają z masowymi punktami szczepień. Kiedy Świdnica?
Następny artykułKoszmarne wysypisko nad Bystrzycą. Śmieci na brzegu i w rzece [FOTO]