Strona główna Artykuł sponsorowany Akcesoria motoryzacyjne – gdzie kupić najtaniej?

Akcesoria motoryzacyjne – gdzie kupić najtaniej?

0

Właściciel warsztatu samochodowego musi być nie tylko dobrym mechanikiem, ale przede wszystkim skutecznym menadżerem, który dobrze orientuje się na rynku i wie, jak zarządzać, firmą, by przynosiła wysokie zyski. Jednym z zadań odpowiedzialnego menadżera jest również wyszukiwanie jak najtańszych części i akcesoriów motoryzacyjnych. Sprawdź więc, gdzie korzystnie zrobisz zakupy.

Dobre oferty – czy zawsze znajdziesz je w Internecie?
Sklepy online od wielu lat stanowią ważne źródło zaopatrywania się również dla przedsiębiorców. I nic w tym dziwnego, internetowa sprzedaż generuje o wiele niższe koszty niż w przypadku sklepów stacjonarnych, stąd i ceny towarów są o wiele atrakcyjniejsze. Czy jednak zawsze?

Niekoniecznie. Jeśli np. sklep online nie dysponuje odpowiednim zapleczem magazynowym, albo otrzymuje towar po zawyżonej cenie od dystrybutora, to jego oferta już nie usatysfakcjonuje właściciela warsztatu. Co innego na aukcjach internetowych, albo ogromnych platformach sprzedażowych, na których produkty oferowane są przez wielu różnych dystrybutorów, hurtowników i sklepów. To dobra opcja, zwłaszcza że oprócz niskich cen, zapewniony masz szeroki wybór asortymentu.

Nie przegap wyprzedaży i likwidacji sklepów
Zapobiegliwy właściciel ma swoje dwa albo nawet trzy stałe punkty, gdzie zawsze znajdzie to, co go interesuje, ale oprócz tego powinien absolutnie korzystać również z okazji, które pozwolą mu zakupić poszczególne akcesoria samochodowe, przecenione nawet o połowę. Czasem takie akcesoria, jak filtry, pióra wycieraczek potrzebne są na już i wtedy trzeba „biec” do pobliskiego sklepu, albo szukać promocji w sklepach online. Nie przegap jednak również takich gratek jak likwidacje sklepów i wyprzedaże. Możesz wtedy znaleźć drogi sprzęt, odpowiednie wyposażenie do warsztatu czy markowe oryginalne części samochodowe w bardzo atrakcyjnej cenie.

Marketplace – poczujesz się jak na prawdziwym targu
Pamiętasz jeszcze te stragany, na których sprzedawcy wystawiali różne produkty? Wystarczyło przespacerować się jedną alejką, by znaleźć wszystko, czego potrzebowałeś. Zrzeszenie kilku sprzedawców w jednym miejscu, miało jeszcze jedną swoją zaletę, mogłeś negocjować cenę, uzyskując taką, jaka Cię interesowała. Dziś podobną rolę w Internecie pełni marketplace motoryzacyjny – platforma internetowa na której znajdziesz wszystko, m.in. pióra wycieraczek, obrabiarki, lampy, opony czy haki holownicze.

Choć nie będziesz mieć okazji do negocjowania cen, to fakt iż kilku sprzedawców wystawia swoje produkty na tej samej platformie – wymusza na nich również oferowanie lepszych stawek. Szybko się przekonasz, że nawet aukcje internetowe nie zapewnią Ci takich atrakcji.

Duże sklepy motoryzacyjne wciąż są na topie!
Dobry menadżer powinien też wypracować sobie zniżkę stałego klienta w dobrze zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym w swoim mieście. To wciąż dobre miejsca na zakupy, ponieważ gwarantują  szeroki wybór, ekspresowe zakupy i optymalne ceny, choć pewnie nie zawsze tak niskie, jak w przypadku punktów online.

Jeśli jednak potrzebujesz ekspresowo kupić np. pióra wycieraczek, płyn hamulcowy czy uszczelki do konkretnego modelu pojazdu, to najszybciej zrealizujesz zamówienie właśnie w punkcie detalicznym. Natomiast zniżka dla stałego klienta zapewni Ci dodatkowe upusty. Jeśli jednak czas Cię nie goni, to wcześniej porównuj zawsze ceny. Sprawdzaj, co zaoferuje Ci platforma sprzedażowa, zaprzyjaźniona hurtownia czy sklep za rogiem i przekonaj się, gdzie dla Ciebie będzie najkorzystniej.

Gdzie kupić najtaniej, ale i pewnie?
Mimo wszystko wolisz jednak sklepy stacjonarne, nawet jeśli przepłacasz na towarze, ponieważ kilka razy zdarzyło Ci się trafić na nieuczciwych sprzedawców? Niepotrzebnie, ponieważ również w Internecie możesz kupować i tanio i bezpiecznie, ale pod warunkiem, że podejdziesz do tego rozsądnie. Wybieraj więc sklepy, które możesz zweryfikować (dane adresowe, numer NIP, numer konta bankowego itd.) albo takie platformy, które za Ciebie zweryfikują sprzedawców. Masz wtedy gwarancję, że nie zależnie od wysokości rachunku, zawsze trafisz na rzetelnego i zaufanego kontrahenta.

/Artykuł sponsorowany/