Strona główna 0_Slider Wyjazdowe zwycięstwo, ale koncentracja do poprawki…

Wyjazdowe zwycięstwo, ale koncentracja do poprawki…

0

Po dwóch z rzędu przegranych spotkaniach piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wrócili na szlak zwycięstw i przywieźli komplet punktów z Komprachcic. Szkoda tylko, że w ostatnim kwadransie Szare Wilki zgubiły koncentrację, bo zwycięstwo mogło i powinno być dużo okazalsze niż ostateczne 36:33 (21:15).

Świdniczanie dość spokojnie poprowadzili grę od pierwszych minut. Chociaż nie wszystko funkcjonowało jak należy, to po kwadransie objęli prowadzenie 11:5. Mimo krótkiego przestoju w dalszej części gry, do przerwy utrzymał się dystans sześciu trafień (21:15). Po zmianie stron wyraźnie rozegrał się Michał Wojtala. Sam kończył akcje, albo efektownie dogrywał do kolegów. Przewaga szybko rosła i w 44. minucie było już 33:22. W tym momencie trener Krzysztof Terebun zdecydował się na mocne roszady w składzie – wymienił niemal całą siódemkę. Była to z pewnością słuszna idea, ale niestety zmiennicy źle weszli w zawody. Seryjnie popełniane błędy w ataku i kilka dobrych obron bramkarza Komprachcic sprawiły, że gospodarze złapali wiatr w żagle. Rzucili aż osiem goli z rzędu i w 57. minucie przegrywali już tylko 30:33. Większego zagrożenia odwrócenia losów meczu jednak nie było, bo stempelki na zwycięstwie postawili jeszcze najskuteczniejsi tego dnia wspomniany Michał Wojtala i Adam Chmiel. Za tydzień (28 marca) Szare Wilki czeka arcytrudny wyjazd do Kościana. Nie ma wątpliwości, że na parkiecie lidera, który w tym sezonie przegrał tylko raz – w Świdnicy, nie będzie można sobie pozwolić na podobny przestój jak w starciu w Komprachcicach.

OSiR Komprachcice – ŚKPR Świdnica 33:36 (15:21)

Przebieg meczu: 5 2:3, 10 4:8, 15 5:11, 20 10:14, 25 14:16, 30 15:21, 35 18:26, 40 22:29, 45 23:33, 50 27:33, 55 29:33, 60 33:36

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski – Chmiel 10, Wojtala 8, Pęczar 4, Redko 3, Jankowski 2, Etel 3, Starosta 2, Wołodkiewicz 2, Dębowczyk 1, Ingram, Król, Jaroszewicz, Bal

Kary: OSiR 14 minut, ŚKPR 10 minut

Karne: OsiR 5/4, ŚKPR 5/2