Strona główna Artykuł sponsorowany Wybierz najlepszą gilotynę do papieru. Na co warto zwrócić uwagę podczas jej...

Wybierz najlepszą gilotynę do papieru. Na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

0

W biurze przydaje się różnego typu sprzęt. Jednym z nich jest gilotyna, która dba o to, aby każdy dokument, umowa, formularz czy jakakolwiek inna karta z cenną zawartością była przycięta idealnie równo. Zobacz, na co zwrócić uwagę, decydując się na jej zakup.

Po pierwsze: wygoda obsługi sprzętu
Gilotyny do papieru powinny pozwalać na maksymalny komfort obsługi. Pomagają w tym wygodne rączki ułatwiające dociskanie gilotyny do papieru, zapewniające stabilizację i antypoślizgowość na blacie roboczym (stole czy biurku) nóżki, jak również szlifowany nóż dolny oraz nóż górny. Zakup nie powinien być determinowany jedynie ceną produktu.

Po drugie: trwałość sprzętu
Ważna jest jakość i trwałość sprzętu. Lepsze materiały wydłużają okres żywotności gilotyny. Warto zwracać uwagę na sprawdzone, polecane marki. Jeżeli prowadzisz zakład fotograficzny czy poligraficzny i każdego dnia przycinasz duże ilości papieru, także grubszego, zdecydowanie nie oszczędzaj na jakości.

Po trzecie: obsługiwany format papieru
Przy zakupie gilotyny do cięcia papieru dużą uwagę trzeba przykładać do formatu obsługiwanego przez sprzęt. Warto dokonywać zakupu pod kątem przeznaczenia. W standardowym biurze najlepiej sprawdzają się gilotyny ułatwiające przycięcie papieru do formatu A3, A4 i A5. Dokumenty w różnych formatach będą mogły mieć wówczas równiutko przycięte brzegi. Wizytówki, zaproszenia, wydruki, projekty graficzne – format papieru zależy od konkretnych, bieżących, biurowych potrzeb.

Po czwarte: wydajność sprzętu
Standardowa gilotyna do pracy w biurze wykazuje wydajność na poziomie 70 g/m2. Daje to od 8 do 15 kartek, w zależności od jakości urządzenia. Istotna jest również długość i wysokość cięcia. Wiele gilotyn jest wyposażonych w rozkładane ramię, dzięki którym łatwiej o obróbkę papieru. Niektóre sprzęty oferowane przez producentów są w stanie przycinać również grubszy karton, a czasem nawet arkusze cienkiej gładkiej blachy.

Po piąte: dokładność pracy sprzętu
Każdy pracownik biura, dla którego liczy się dokładność i równość cięcia, powinien zwrócić szczególną uwagę na ten parametr. Warto zasięgnąć w tym temacie opinii w Internecie. Dokładność cięcia mogą zagwarantować ostrze ze stali hartowanej. Niektóre modele są wyposażone w opcję samoostrzenia, co daje użytkownikowi pewność, że cięcie nie postrzępi brzegów.

Po szóste: grubość cięcia sprzętu
Ten parametr podpowiada użytkownikowi, jak dużo kartek gilotyna może przyciąć za jednym zamachem. Większość producentów określa grubość cięcia sprzętu w odniesieniu do kartek o gramaturze 70 g/m2.

Po siódme: forma docisku papieru

Na rynku dostępne są urządzenia o docisku ręcznym lub elektrycznym. Te drugie są zdecydowanie droższe, ale też i łatwiejsze w obsłudze. Nowoczesne modele są również wyposażone w cyfrowe wyświetlacze pomiaru.

Podsumowując, producenci oferują gilotyny różnej klasy i o różnym zastosowaniu. Dobierając tego typu sprzęty, warto uwzględnić, jakie będzie ich późniejsze przeznaczenie oraz częstotliwość użytkowania.

/Artykuł sponsorowany/