Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nie ma jarmarków, ale nie przestali dbać o tradycje wielkanocne

Nie ma jarmarków, ale nie przestali dbać o tradycje wielkanocne

0

Pandemia mocno ograniczyła działalność sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich i wielu organizacji pozarządowych z terenu gminy Świdnica,  które w okresie przedświątecznym przygotowywały i prezentowały swoje specjały za sprawą organizowanego w tym czasie jarmarku wielkanocnego. Jednak z pielęgnowania tradycji nikt nie zrezygnował.

Dzięki konkursom wielkanocnym, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji mieszkańcy gminy Świdnica aktywnie włączyli się w przygotowanie dekoracji swoich miejscowości, a także dbają o kultywowanie tradycji wielkanocnych.

Również w tym roku gospodynie szykują wiele wielkanocnych atrakcji i zachęcają do śledzenia swoich stron internetowych. Jak wspólnie podkreślają, świąteczne smakołyki czy dekoracje to już tradycja, której nie zamierzają porzucić. Wiele z tych dekoracji panie wykonują w domach, a obowiązkami dzielą się sprawiedliwie.

Ozdoby wykonane przez wiele organizacji z terenu gminy Świdnica można podziwiać poprzez ich strony internetowe, a niektóre także kupić.

Na zdjęciach wyroby i panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Krzyżowej, Lutomi i Gogołowie.

/Źródło i zdjęcia UG Świdnica/

Poprzedni artykułTwój biznes upadł w czasie pandemii? Sprawdź, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie!
Następny artykułWybierz najlepszą gilotynę do papieru. Na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu?