Strona główna 0_Slider Wybiegali w „Ważkim Biegu” kilka tysięcy złotych dla kawiarenki niepełnosprawnych

Wybiegali w „Ważkim Biegu” kilka tysięcy złotych dla kawiarenki niepełnosprawnych

0

Jedni po polach, inni symbolicznie wokół domu, jeszcze inni w śniegi po kolana przez góry. 75 osób wzięło udział w „Ważkim Biegu”, zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy. Zawodnicy solidnie wsparli ideę galerio-kawiarenki osób niepełnosprawnych, a na mecie czekały wyjątkowe medale, dyplomy i kubeczki.

Od prawie dwóch lat Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy, gdzie swoje miejsce znalazło 35 dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, stara się o otwarcie kawiarenki połączonej z galerią rękodzieła. Będzie to miejsce, w którym podopieczni WTZ spotkają się z innymi ludźmi, będą przechodzić terapię, a dla części kawiarenka stanie się miejscem pracy. Pracownicy i przyjaciele Warsztatu wykazują ogromną kreatywność i mimo pandemii szukają sposobów, by pozyskać środki na remont i wyposażenie kawiarenki.

W ostatni weekend warsztatowicze zaprosili do udziału w „Ważkim Biegu”. Zawodnicy nie mogli wystartować razem. Każdy z uczestników wybierał własną trasę i dystans, ale wszyscy wykupili pakiety startowe i „meldowali”, jak przebiegł bieg. W sumie w biegu uczestniczyło 75 osób, a wpłaty za pakiety dały w sumie 4 494 złote. – Niekiedy wpłacaliście kwoty wyższe niż wynosiła cena pakietu – dziękujemy wszystkim ogromnie! Wasz udział w wirtualnej imprezie realnie przybliżył realizację marzenia uczestników Warsztatu – piszą organizatorzy.

W tej chwili kończy się remont kawiarenki w Rynku, która została wynajęta za symboliczną opłatę przez miasto. Dokupić trzeba będzie jeszcze wyposażenie. W sumie potrzeba około 140 tysięcy złotych, a do tej pory udało się zebrać z wpłat na zrzutka.pl oraz bezpośrednio na konto stowarzyszenia około 85 tysięcy złotych. – Jesteśmy jednak dobrej myśli, liczymy też na wsparcie naszych świdnickich zakładów, są już deklaracje pomocy – mówi kierownik WTZ Teresa Antonowicz-Rak.

Cały czas można wpłacać datki na platformie zrzutka.pl. Darczyńcy mogą wybrać dla siebie upominki, wykonane własnoręcznie przez uczestników Warsztatu – gadżet lub kubeczek z własnym logo, a za najwyższe wpłaty kartę stałego klienta, dzięki której raz w miesiącu będzie można dostać ciacho i kawę.

Osoby niepełnosprawne, ich rodziny, przyjaciele i pracownicy WTZ mają nadzieję, że kawiarenka zostanie otwarta już w wakacje.

/asz/
foto Michał Nadolski, WTZ

Poprzedni artykułStrzegomianka z medalami mistrzostw Polski i Pucharu Polski
Następny artykułWielkanocne palmy nagrodzone