Strona główna 112 Uszkodzony fragment elewacji zagrażał przechodniom

Uszkodzony fragment elewacji zagrażał przechodniom [FOTO]

0

Strażacy oraz funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w sobotę na świdnickim Rynku w związku ze zgłoszeniem dotyczącym fragmentu elewacji jednej z kamienic, który groził oderwaniem.

W dniu 13 marca o godzinie 8.45 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał wyjątkowo niepokojące zgłoszenie. Na jednej z kamienic w Rynku, na wysokości czwartego piętra odspoił się ozdobny fragment elewacji i w każdej chwili mógł spaść na przechodniów – relacjonuje Edward Świątkowski ze świdnickiej straży miejskiej

Natychmiast na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Kilkanaście metrów nad głowami przechodniów wisiał duży ozdobny element elewacji. Teren natychmiast zabezpieczono. Dyżurny usiłował skontaktować się z zarządcą budynku, jednak okazało się to niemożliwe. Na miejsce wezwano straż pożarną. Zagrożenie zostało usunięte. Okazało się, że płyta, która mogła spaść ważyła ponad 50 kg – dodaje Świątkowski. O zdarzeniu został powiadomiony zarządca nieruchomości.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułBlisko 11 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykuł„Przepraszamy za usterki”. Sprzęty PRL-u na wystawie