Strona główna Kultura “Przepraszamy za usterki”. Sprzęty PRL-u na wystawie

“Przepraszamy za usterki”. Sprzęty PRL-u na wystawie

0

Żarowska Izba Historyczna serdecznie zaprasza w dniach od 24 marca do 21 kwietnia 2021 roku na wystawę “Przepraszamy za usterki”. Ekspozycję wypełni sprzęt mechaniczny i rtv z PRL-u ze zbiorów własnych Izby. Wstęp wolny.

Pomimo stania w długich kolejkach do sklepu po wymarzony towar, pomimo wiecznych braków w zaopatrzeniu, sprzęt mechaniczny i RTV z Polski Ludowej wspomina się z nostalgią. Głównie ze względu na jego trwałość. Do dziś wielu z Was posiada zapewne sprzęt z tamtych lat, który nadal działa bez zarzutu. Większość urządzeń miała prostą konstrukcję, która musiała spełniać tylko jedną określoną rolę, dlatego też kupując dane urządzenie, była pewność, że posłuży nam przez długie lata. Pomimo, że design sprzętu z PRL-u był niezwykle prosty, toporny i całkowicie odbiega od dzisiejszego kanonu “piękna”, to obecnie traktowany jest on jako kultowy – podkreślają organizatorzy.

Żarowska Izba Historyczna mieści się przy ul. Dworcowej 3 w Żarowie. Godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10:00-15:30, środa 10:00-17:00.

/opr. red./
Plakat: Żarowska Izba Historyczna