Strona główna 112 Świebodziczanie ukradli samochód, bo „nie mieli jak wrócić do domu”

Świebodziczanie ukradli samochód, bo „nie mieli jak wrócić do domu”

3

Policjanci odzyskali samochód osobowy skradziony pod koniec lutego w Walimiu. Auto odnalazło się w Świebodzicach. Sprawców kradzieży zatrzymano.

Realizując informacje własne funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież samochodu osobowego sprzed jednej z posesji w Walimiu. W miniony piątek po południu udali się do Świebodzic, gdzie zatrzymali pierwszego ze sprawców – 37-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu również niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Podczas prowadzonych tego dnia czynności policjanci odnaleźli również sam pojazd o wartości 5 tysięcy złotych, który został przez przestępców porzucony na ul. Strefowej w Świebodzicach – opisuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Dalsze działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania następnego dnia nad ranem przez funkcjonariuszy tego wydziału dwoje współsprawców kradzieży. To kobieta i mężczyzna. Oboje mają 26 lat i również są mieszkańcami Świebodzic. Podejrzani tłumaczyli, że wykorzystali okazję i pozostawione w samochodzie kluczyki. Ukradli pojazd, gdyż nie mieli jak wrócić do domu. Decyzją prokuratury wszyscy zostali objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje Świeży.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułZniszczony teren zielony na Osiedlu Młodych. Mieszkańcy sami próbują powstrzymać kierowców
Następny artykułPomnik księcia Bolka II ma stanąć na skwerze Kaczyńskiego. Pomysłodawcy apelują o finansowe wsparcie budowy