Strona główna Kultura „Sułkopodobni” – performatywne czytanie w świdnickim teatrze

„Sułkopodobni” – performatywne czytanie w świdnickim teatrze

0

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach Alchemii teatralnej zaprasza na wydarzenie  „Sułkopodobni” — performatywne czytanie na żywo.

Trzy pierwsze audycje z całej serii stworzonej przez Mariolę Mackiewicz zaprezentują Bożena Kuźma, Krystyna Kowalonek, Mia Hamdy, Marta Żywicka-Hamdy, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Mariusz Kozłowski i Krzysztof Paruch. Przy okazji nagrywania tekstów w formie słuchowisk uczestnicy projektu postanowili zrealizować też ich wersję sceniczną w konwencji performatywnego czytania, które pokaże je z zupełnie jeszcze innej strony niż ich wersja „radiowa” — czar teatru wyobraźni zastąpi magia teatralnej sceny i przeżywania sztuki we wspólnocie z innymi widzami.

Projekt narodził się z chęci uaktywnienia w czasie pandemii grupy dorosłych alchemików i wykorzystania ich głosów w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu KowalewskiLipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane dla konkretnych duetów czy tercetów, bo nazwa „Sułkopodobni” mówi o wykonawcach prawie wszystko.

8 marca, godz.19.00, sala teatralna ŚOK

Wstęp tylko na podstawie bezpłatnych wejściówek — dostępne od 3 marca w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury i online na stronie https://bilety.sok.com.pl/

Wydarzenie odbędzie się przy połowie dostępnych na widowni miejsc zgodnie z aktualnymi zaleceniami, wytycznymi i ograniczeniami związanymi z pandemią.

/opr. red./

Poprzedni artykułCzują się oszukani i zlekceważeni. Sąsiedzi „dziury” w Zaułku Świętokrzyskim mają dość
Następny artykułRywale grali, ŚKPR pauzował i sparował