Strona główna Kultura „Sułkopodobni” kulturalnie

„Sułkopodobni” kulturalnie

0

Działająca w Świdnickim Ośrodku Kultury Alchemia teatralna zaprasza na kolejną audycję, inspirowaną przygodami radiowego pana Sułka i pani Elizy. Premiera czwartego odcinka „Sułkopodobnych” 17  marca o godz.18.00.

Przechodzimy na tematykę związaną z kulturą, a ściślej – spotkań autorskich, o których wszystko wiemy. A może nam się tylko wydaje? – zapowiadają uczestnicy projektu. Tekst Marioli Mackiewicz czytają: Teresa Wagilewicz, Robert Kaśków i Krzysztof Dix.

Aby uaktywnić w czasie pandemii grupę dorosłych alchemików, postanowiliśmy wykorzystać  ich głosy w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski-Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety i tercety.

To nowe doświadczenie dla grupy, wymagające akustycznego kreowania postaci i sytuacji. Duży udział w powstawaniu słuchowisk ma profesjonalna ekipa techniczna ŚOK w składzie: Paweł Zając i Krzysztof Kowalewski, która wyczarowuje świat, gdzie czysty nonsens splata się z realizmem.

Audycja 4 wyemitowana zostanie 17 marca o godz.18.00, słuchać jej będzie można na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/ŚOK, opr. red./