Strona główna Artykuł sponsorowany Najlepsze rolety zewnętrzne

Najlepsze rolety zewnętrzne

0

Choć jeszcze do niedawna rolety zewnętrzne kojarzyły się z wykończeniem sklepów czy punktów usługowych, to coraz częściej nowoczesne instalacje pojawiają się także w domach i mieszkaniach. Nie da się nie docenić aspektów estetycznych oraz oczywiście doskonałych parametrów, które dbają nie tylko o poziom bezpieczeństwa mieszkańców, ale również chronią przed hałasem i zapewniają odpowiednią termoregulację latem i zimą.

  1. Jaki typ rolet wybrać?
  2. Funkcjonalne rolety nadprożne

Jaki typ rolet wybrać?
Decyzję o montażu rolet zewnętrznych podejmuje się zazwyczaj na etapie budowy. Wówczas można zaplanować w taki sposób instalację, aby była ona jak najmniej widoczna oraz by nie generować strat ciepła. W szeregu bardzo różnorodnych systemów bez problemu znaleźć można taką propozycję, która idealnie wpisze się w potrzeby oraz oczywiście w stylizację. Na etapie budowy można na przykład zadbać o to, by rolety zewnętrzne zabudować. To sprawia, że skrzynki są niewidoczne, a tym samym cała bryła budynku wygląda zdecydowanie lepiej. I dlatego właśnie wielu klientów decyduje się na tego typu montaż.

Świetnie sprawdzają się rolety zewnętrzne podtynkowe. Jest to system zabudowy w zewnętrznej elewacji budynku, który oczywiście wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża. Chodzi przede wszystkim o ocieplenie nadproża, by zminimalizować ryzyko powstawania tak zwanych mostków termicznych i przemarzania. Rolety podtynkowe są zabudowane na zewnątrz domu. Nie ma więc problemu z ich zabudową i ukryciem skrzynek. Można również dopasować rolety do koloru okien czy elewacji dzięki bardzo różnorodnym okleinom.

Funkcjonalne rolety nadprożne
Rolety nadprożne do domu to estetyczne i trwałe rozwiązanie. Skrzynkę montuje się podczas wznoszenia ścian, natomiast pancerz i prowadnice są montowane po wstawieniu okien. Dzięki temu cała instalacja jest schowana przed oknem w nadprożu i nie ingeruje się w wygląd elewacji budynku. To rewelacyjne rozwiązanie dla estetów i tych, którzy stawiają na energooszczędność. Poza tym atrakcyjna jest także cena nadprożnych rolet.

Taka instalacja to doskonały sposób na utrzymanie we wnętrzu domu idealnej temperatury. Latem rolety chronią przed intensywnym słońcem, a zimą zatrzymują  ciepło w budynku. Poza tym to rewelacyjna ochrona przed złodziejami i zmienną pogodą. Świetnie sprawdzają się także w miejscach, gdzie jest dość duży hałas. Niezmiennie w szeregu różnych propozycji można wybrać tę idealną do swojego domu. Różnorodne kolory oraz wykończenia, możliwości sterowania ręcznego i automatycznego sprawiają, że ten detal będzie nie tylko ułatwia funkcjonowanie, obniży rachunki za energię, ale również będzie świetnie wyglądać.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKsiążka na telefon
Następny artykuł„Sułkopodobni” kulturalnie