Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Strażacy ochotnicy rozwieźli ulotki o szczepieniach

Strażacy ochotnicy rozwieźli ulotki o szczepieniach

0

Zawsze możemy liczyć na pomoc strażaków ochotników, w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. W tym tygodniu 135 strażaków ochotników z 8 gminnych jednostek OSP wspierało działania informacyjne w ramach Narodowego Programu Szczepień. Od 19 marca strażacy ochotnicy przekazali 6650 ulotek mieszkańcom naszej gminy, w ramach akcji #SZCZEPIMYSIE  informuje Urząd Gminy Świdnica.

Zdjęcie OSP Mokrzeszów

Broszury, oznakowane numerem telefonu do koordynatora gminnej akcji szczepień zawierają podstawowe informacje o sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy w transporcie do punktu szczepień.

Dzięki pomocy ze strony ochotniczych straży pożarnych osoby wykluczone cyfrowo, które nie korzystają z internetu, często samotne mogły otrzymać kompleksową informację.

W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułZadecydują o przeznaczeniu środków na przebudowę Polnej Drogi i remont zabytków. O czym jeszcze na sesji Rady Miejskiej?
Następny artykułBlisko 1000 nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej Faurecii