Zawsze możemy liczyć na pomoc strażaków ochotników, w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. W tym tygodniu 135 strażaków ochotników z 8 gminnych jednostek OSP wspierało działania informacyjne w ramach Narodowego Programu Szczepień. Od 19 marca strażacy ochotnicy przekazali 6650 ulotek mieszkańcom naszej gminy, w ramach akcji #SZCZEPIMYSIE – informuje Urząd Gminy Świdnica.
Broszury, oznakowane numerem telefonu do koordynatora gminnej akcji szczepień zawierają podstawowe informacje o sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy w transporcie do punktu szczepień.
Dzięki pomocy ze strony ochotniczych straży pożarnych osoby wykluczone cyfrowo, które nie korzystają z internetu, często samotne mogły otrzymać kompleksową informację.
W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie.
/UG Świdnica, opr. red./

![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



