Strona główna Wydarzenia Świdnica Sadzą tysiące kwiatów na świdnickich skwerach

Sadzą tysiące kwiatów na świdnickich skwerach

0

10 tysięcy bratków i stokrotek zostanie nasadzonych na placach, skwerach i w pasach drogowych. Pięknymi kwiatami „pokolorujemy” ponad 400 metrów kwadratowych miasta. Czekamy jeszcze tylko na wiosenną pogodę – informuje w komunikacie Urząd Miejski w Świdnicy. Koszty nasadzeń nie zostały podane.

Zdjęcie pochodzi ze strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Różnokolorowymi bratkami obsadzony zostanie pl. św. Małgorzaty. Kwiaty pojawią się w kuwetach wokół małej i dużej fontanny. Ozdobią one również teren przy kamieniu pamięci przy pl. św. Małgorzaty, skwer przy ul. Franciszkańskiej, plac 1000-lecia Państwa Polskiego, pasaż przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, skwer przy ul. Marii Konopnickiej i Grodzkiej oraz skwer przy ul. Dworcowej. W obrębie pasów drogowych kwiaty zakwitną na rondach przy ul. Wałbrzyskiej/Polna Droga oraz ul. Mikołaja Kopernika/Przemysłowej, jak również na wysepkach przy pl. Grunwaldzkim. Posadzone zostaną także na rondzie u zbiegu ulic Kopernika i Kliczkowskiej. Bratki pojawią się w gazonach ustawionych przy ul. Mennickiej, Trybunalskiej, Komunardów oraz na pl. Wolności i pod halą targową przy pl. Grunwaldzkim – wyliczają urzędnicy. Wkrótce mają zakwitnąć także tulipany, zasadzone jesienią.

Jednorocznymi kwiatami Świdnica jest ozdabiana co roku. W 2019 na takie nasadzenia wydano ponad 38 tysięcy złotych. Na mocy umowy zawartej przez Gminę Miasto Świdnica z Zakładem Usług Socjalnych i Transportowych „TRANSUS” Sp. z o.o. oraz Farmą Miejską na bieżące utrzymanie zieleni miejskiej, wybranych chodników oraz wybranych obiektów użytkowych małej architektury na terenie miasta Świdnica od 13 listopada 2018 do 12 listopada 2021 roku z budżetu miasta zostanie wydane 9.630.405,45 zł.

Poprzedni artykułBlisko 1000 nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej Faurecii
Następny artykułStaranował radiowóz, próbował potrącić policjantów. 26-latek zatrzymany po pościgu