Strona główna Wydarzenia Ruszyły szczepienia służb mundurowych. W Świdnicy blisko 500 zgłoszeń

Ruszyły szczepienia służb mundurowych. W Świdnicy blisko 500 zgłoszeń

1

W czwartek w Świdnicy rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym m.in. policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej.

fot. KPP Świdnica

W Narodowym Programie Szczepień funkcjonariusze służb mundurowych zostali zakwalifikowani do grupy 1C. – Do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy do tej pory wpłynęło blisko 500 zgłoszeń od chętnych na szczepienie przedstawicieli służb mundurowych – informują medycy ze świdnickiego „Latawca”. Szczepienia grupy 1C wykonywane są w budynku Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.

W czwartek, jako pierwszy z kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zaszczepiony został I zastępca komendanta podinsp. Adam Jacek Pilch, który – jak mówił – chciał w ten sposób dać przykład pozostałym policjantom i jednocześnie zachęcić wszystkich do szczepień. 25 marca pierwsze dawki otrzymali również świdniccy strażacy oraz strażnicy miejscy. – Do szczepień zgłosiło się 21 naszych funkcjonariuszy. Jest kilka osób, które nie wyraziły takiej chęci. Akcja szczepień powinna zakończyć się do 2 kwietnia – mówi Edward Świątkowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy.

Według danych Ministerstwa Zdrowia (stan na 25 marca 2021 roku, godz. 10.30) do tej pory w całym kraju wykonano 5 381 726 szczepień, z czego 1 857 517 osób otrzymało dwie dawki. Na Dolnym Śląsku wykonano 460 381 szczepień (drugą dawkę otrzymało 158 604 osób), a w powiecie świdnickim – 16 419 (5 864 osób otrzymało drugą dawkę).

/SP ZOZ w Świdnicy, opr. mn/