Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

1

W środę świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

– 121 oraz 112 km/h to prędkości z jakimi dwóch kierujących zostało zatrzymanych na drogach z ograniczeniem prędkości do 50km/h. 44-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, jadąc pojazdem marki KIA, na terenie gminy Świdnica przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h . Drugi z mężczyzn, zatrzymany na drodze krajowej nr 35, kierując samochodem osobowym marki Skoda przekroczył prędkość o 62 hm/h. Mężczyźni na miejscu otrzymali wysokie mandaty oraz po 10 punktów karnych, ale co zapewne najbardziej dotkliwe, musieli pożegnać się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci ponownie apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. – Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – zwraca uwagę rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułGaleria Świdnicka rozda prezenty Paniom!
Następny artykułBezpłatne szkolenie dla przyszłych rodziców zastępczych