Strona główna 112 On-line z seniorami o oszustach

On-line z seniorami o oszustach

0

Ze względu na pandemie policjanci nie mogą spotykać się z seniorami i rozmawiać o zagrożeniach, na jakie narażone są starsze osoby. W ponownym nawiązaniu kontaktów mają pomóc pogadanki na youtube. Po raz pierwszy w wirtualnej rzeczywistości policjanci i seniorzy spotkali się 1 marca.

St. sierż. Michał Rzepecki, funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy opisał seniorom, których przed monitorami zgromadziło się 60, jak wymyślne sposoby stosują oszuści, by wykorzystać ufność i dobre serce seniorów. Przypomniał, że złodzieje podszywają się także pod policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czy pracowników banku. Cel jest jeden – okraść, wyłudzić oszczędności. Policjant przypomniał, ze funkcjonariusze nigdy nie pobierają pieniędzy, a każdą wątpliwą sytuację trzeba natychmiast zgłaszać na numer alarmowy 112.

Podobne spotkania będą organizowane w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 9.00 do 9.30 na kanale KPP Świdnica. Ze względu na święta, kolejna pogadanka jest zaplanowana na 12 kwietnia.

/red., zdjęcie KPP w Świdnicy/

 

 

Poprzedni artykułPonad 400 zakażonych koronawirusem w województwie. Jaka sytuacja w kraju i powiecie?
Następny artykułApel do rządu, ulga dla restauratorów. O czym jeszcze na sesji Rady Miejskiej?