Strona główna Sport Piłka ręczna Oleśnicka klątwa trwa…

Oleśnicka klątwa trwa…

0

Wyjazdowe mecze z SPR-em Oleśnica stają się prawdziwą zmorą dla Szarych Wilków. Świdniccy piłkarze ręczni przegrali w Oleśnicy przed rokiem, przegrali też i w bieżących rozgrywkach. W obu potyczkach byli faworytami, ale w obu zagrali przeraźliwie słabo, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze…

ŚKPR uległ rywalom 27:29 (11:15) przez sześćdziesiąt minut walcząc zarówno z przeciwnikiem, jak i własnymi słabościami. Liczbą własnych błędów, a zwłaszcza nieskutecznych rzutów można byłoby obdzielić kilka spotkań. Inna sprawa, że absolutny „dzień konia” miał golkiper oleśniczan Jan Braciszewicz. Nie zmienia to jednak faktu, że świdniczanie mogą mieć pretensje sami do siebie. Po fatalnym początku przegrywali już 3:8 i potem starali się gonić wynik. Dopadli SPR w 39. minucie, gdy na 20:20 rzucił Dawid Jankowski. Może gdyby wtedy udało się dorzucić kolejne trafienie mecz potoczyłby się inaczej, ale to znów gospodarze odskoczyli na dwa gole. ŚKPR jeszcze kilka razy miał szansę na rzucenie gola na remis, a między słupkami przebudził się Wojciech Jabłoński, między innymi broniąc dwa rzuty karne. Niestety, kolejne akcje ofensywne były nieudane i ostatecznie w bardzo nerwowej końcówce to SPR zachował zimną krew i zwyciężył 29:27. Porażka po takim występie jest wyjątkowo bolesna, ale pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych meczach podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka otrząsną się i wrócą do zwycięstw i lepszej dyspozycji. Za tydzień (20 marca) Szare Wilki czeka wyjazd do Komprachcic.

SPR Oleśnica – ŚKPR Świdnica 29:27 (15:11)

Przebieg meczu: 5 2:1, 10 5:2, 15 7:3, 20 10:6, 25 13:9, 30 15:11, 35 17:15, 40 20:20, 45 24:22, 50 25:24, 55 27:26, 60 29:27

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski, Mirga – Chmiel 12, Starosta 4, Etel 3, Jankowski 3, Etel 2, Wołodkiewicz 2, Redko 1, Jaroszewicz, Wojtala, Rzepecki, Król

Karne: SPR 9/7, ŚKPR 6/4

Kary: SPR: 10 minut, ŚKPR 14 minut