Strona główna 112 Nowi policjanci w szeregach świdnickiej komendy

Nowi policjanci w szeregach świdnickiej komendy

0

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies powitał w piątek nowo przyjętych funkcjonariuszy. Młodzi policjanci służbę pełnić będą na terenie Świdnicy, Świebodzic, Strzegomia oraz Jaworzyny Śląskiej.

Szeregi policji powiatu świdnickiego powiększyły się dziś o pięcioro nowych funkcjonariuszy. Szczęśliwą „piątkę” z życzeniami pełnej sukcesów służby powitał komendant mł. insp. Andrzej Dobies. Pogratulował wyboru służby w świdnickiej komendzie, a także podkreślił, że służba w policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych, niebezpiecznych niejednokrotnie nawet z narażeniem życia – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Z rąk komendanta nowi policjanci otrzymali swoje pierwsze rozkazy personalne, na podstawie których formalnie zostali policjantami. – Kolejnym etapem będzie kilkumiesięczne szkolenie zawodowe w jednej ze szkół policji. Po ukończeniu szkolenia zawodowego policjanci pełnić będą służbę na ulicach naszego powiatu, dbając o bezpieczeństwo jego mieszkańców – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo to jest węglik spiekany i dlaczego się go skupuje?
Następny artykułGroził zabójstwami, pobiciami i gwałtami. Telefonicznego stalkera czeka leczenie zamiast więzienia