Strona główna 112 Myślał, że ujdzie mu na sucho. 34-latek ukarany za nielegalne wyrzucenie odpadów

Myślał, że ujdzie mu na sucho. 34-latek ukarany za nielegalne wyrzucenie odpadów

9

Trzydziestoczteroletni mieszkaniec powiatu świdnickiego został ukarany wysokim mandatem za wykroczenie, polegające na nielegalnym porzuceniu odpadów na terenie rolnym w miejscowości Mokrzeszów w gminie Świdnica – informuje gmina Świdnica.

Nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany dzięki sprawnym działaniom kierownika Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Świdnica, którego o niepokojącej sytuacji poinformował mieszkaniec naszej gminy oraz dzielnicowy Posterunku Policji w Słotwinie – opisuje UG. – Wspólna wizyta w miejscu porzucenia odpadów pozwoliła stwierdzić, że pochodziły one najprawdopodobniej z warsztatu samochodowego, ponieważ całość stanowiły opony i inne części samochodowe. Na nieszczęście mężczyzny, który popełnił wykroczenie, wśród śmieci znalazły się także dokumenty, dzięki którym z łatwością ustalono jego adres.

34-latek, choć zaskoczony wizytą policji, nie uchylał się od odpowiedzialności. Przyznał się do winy, przyjął mandat, a ostatecznie także posprzątał wcześniej zaśmiecone miejsce.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułJan Lityński będzie miał swoją ulicę w Świdnicy?
Następny artykułLotnicze Pogotowie Ratunkowe po raz drugi na terenie powiatu. Lądowanie m.in. przy Galerii Świdnickiej