Strona główna Artykuł sponsorowany Koniec z wyścigiem szczurów. Domki i domy bez pozwolenia na budowę

Koniec z wyścigiem szczurów. Domki i domy bez pozwolenia na budowę

0

Wymęczeni pandemią, zniesmaczeni gonitwą za pieniędzmi, coraz częściej zastanawiamy się, na czym naprawdę zależy nam w życiu. Przyglądamy się naszym rodzinom i przyjaciołom. Uświadamiamy sobie, od jak dawna nie mamy dla nich zbyt dużo czasu. I dobrze wiemy, jak to się stało.

Ośmiogodzinny dzień pracy to fikcja. Co okaże się, jeśli dodasz do tego godziny poświęcone na związane z Twoim stanowiskiem nerwy? Powiedz, czy kiedykolwiek wychodzisz z pracy nie tylko fizycznie, ale też mentalnie i emocjonalnie? Nic dziwnego, że masz tego dość i zaczynasz rozglądać się za tańszymi sposobami na spełnienie swoich marzeń o cichej przystani na tym świecie.

Dom bez pozwolenia na budowę do całorocznego wypoczynku. Dlaczego to dobre rozwiązanie?
Aby wydajnie pracować i lepiej radzić sobie ze stresem, potrzebujesz azylu, w którym możesz się zregenerować. Być może dotąd w Twojej głowie wiązało się to z określoną wizją. Najpierw harować przez lata, a później zbudować dom jednorodzinny – jako uwieńczenie Twojego zawodowego sukcesu. To droga donikąd. Kolejne dni i miesiące przynosiły Ci tylko coraz większą frustrację. A wymarzony rezultat wcale się nie przybliżał.

Dom na zgłoszenie możesz mieć już za niecałe 100 000 złotych. To z definicji rozwiązuje problem wysokiego kredytu. Zwłaszcza że w 2020 roku Twoja zdolność kredytowa magicznie zmalała. I wcale nie wynikało to z tego, że mniej się starasz. Jedynym powodem była ostrożność banków.

Możesz wybudować na zgłoszenie jeden dom do 35m2 zabudowy na każde 500m2 działki
Zgodnie z przepisami musi to być budynek parterowy i wolnostojący, przeznaczony do rekreacji indywidualnej. Co to oznacza? Nie jest to w rozumieniu prawa obiekt mieszkalny, tylko letniskowy, więc nie można się w nim zameldować. Ale można go z powodzeniem ocieplić naturalną wełną mineralną i dzięki temu korzystać z niego o każdej porze roku. Tak rozumiany domek nie może przy tym przylegać do żadnego innego obiektu budowlanego.

Jeśli przeraża Cię wizja tak małego metrażu, pamiętaj, że w parterowym domu można wybudować antresolę. Liczy się jedynie to, by górny poziom nie był klasycznym poddaszem, które jest traktowane jak osobne piętro. Dzięki antresoli powierzchnia użytkowa Twojego domu może być nawet niemal dwukrotnie większa niż powierzchnia zabudowy. A na 45 czy 60 metrach możesz zapewnić sobie znacznie większy komfort.

dom na zgłoszenie

Jak długo trwa budowa domu bez pozwolenia?
Niewielkie domy budowane w technologii szkieletowej można postawić bardzo szybko. Od momentu wejścia firmy budowlanej na plac budowy miną zaledwie dwa dni do powstania zamkniętej konstrukcji wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi. Kolejnym etapem jest wykończenie. Możesz zatrudnić do tego sprawdzonych fachowców. Istnieją jednak przedsiębiorstwa, które dostarczają wszystkie materiały wykończeniowe wraz ze szczegółową instrukcją.

Dom taki możesz więc wykończyć samodzielnie. A to sprawi, że jego budowa będzie tańsza.

Prawo budowlane. Na czym polega zgłoszenie?
Inwestor składa w urzędzie miasta lub starostwie powiatowym formularz zgłoszeniowy i oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Do tych dokumentów trzeba dołączyć rysunki i opis techniczny planowanego budynku oraz szkic usytuowania. Jeśli urząd nie udzieli żadnej odpowiedzi w przeciągu 21 dni, oznacza to, że nie zgłasza żadnych uwag. W tym momencie można rozpocząć budowę własnego domu bez pozwolenia.

Kto pomoże Ci w budowaniu domku drewnianego? Buduj dom bezpiecznie
Nie musisz zadłużać się na niemal całe swoje życie i spłacać horrendalnych rat, które zmuszą Cię do jeszcze cięższej pracy. Możesz mieć własny dom już za kilka miesięcy. Aby Twoja inwestycja przebiegała bezstresowo, warto znaleźć firmę budowlaną, która przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności i proces budowy. Chcesz znać więcej szczegółów? Zerknij na stronę Hyta.pl, na której znajdziesz projekty pięknych, naturalnych domów na zgłoszenie inspirowanych stylistyką skandynawską.

/Artykuł sponsorowany/