Strona główna 0_Slider Kierowcy mają dość dziur na Polnej Drodze. Będzie remont

Kierowcy mają dość dziur na Polnej Drodze. Będzie remont [FOTO/WIZUALIZACJE]

1

Dziesięć milionów złotych planuje przeznaczyć świdnicki magistrat na przebudowę ulicy Polna Droga. W planach jest nie tylko wymiana nawierzchni jezdni, ale również przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej, rozbudowa parkingu przy bosmanacie oraz budowa parkingu przy skateparku.

Droga jest w bardzo złym stanie technicznym, zwłaszcza w zakresie uzbrojenia podziemnego. Szczególnie ważny jest tutaj kanał deszczowy, który od strony ulicy Chopina sukcesywnie się zapada. Wysoce niezadowalający jest też stan nawierzchni – wskazywał kilka miesięcy temu Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej w świdnickim magistracie, wyliczając powody, dla których konieczne jest wykonanie przebudowy Polnej Drogi.

– W ramach realizacji tego projektu chcemy ucywilizować przebieg ścieżki rowerowej, przebudować kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne, dobudować więcej miejsc do parkowania – z uwagi na to, że świdnicki zalew odwiedza coraz więcej osób, a także wprowadzić elementy uspokojenia ruchu – wyliczał Gleba.

W 2019 roku świdnicki magistrat zlecił wykonanie projektu dla planowanej inwestycji drogowej. Na przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej, kosztorysowej i przetargowej przeznaczono 123 tys. złotych. Kolejnym krokiem będzie zarezerwowanie środków na realizację samej przebudowy. Decyzję w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej podejmą świdniccy radni podczas najbliższego posiedzenia. W przygotowanych projektach uwzględniono przebudowę ulicy Polna Droga, która w latach 2021-2022 miałaby łącznie pochłonąć 10 mln złotych. Dzięki zapewnieniu środków finansowych na ten cel, możliwe będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie wyczekiwanych przez kierowców prac remontowych.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułŚwidnickie muzeum zamknięte, Jaworzyna zaprasza na zwiedzanie plenerowe
Następny artykułPokochały ją tysiące ludzi. Tłumnie towarzyszyli Justynie Ciok w ostatniej drodze