Strona główna Artykuł sponsorowany Jak znaleźć wykonawcę inwestycji?

Jak znaleźć wykonawcę inwestycji?

0

Budowa hali przemysłowej i budynku mieszkalnego to dwa zupełnie różne przedsięwzięcia. Pewne ich cechy pozostają jednak wspólne. Inwestor musi znaleźć ekipę, która będzie realizować jego pomysł. Nie chce przy tym być w centrum wszelkich konfliktów. Chętniej podejmie więc współpracę z generalnym wykonawcą, niż z kilkoma niezależnymi zespołami. Jest to rozwiązanie pozwalające oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Co jest podstawą efektywnej współpracy? Zaufanie. Tylko jak możesz zaufać firmie, której kompletnie nie znasz? Trzeba ją sprawdzić. Poniżej znajdziesz kilka metod, które pozwolą Ci uświadomić sobie zalety i wady poszczególnych kontrahentów. A co za tym idzie – dokonać świadomego wyboru na podstawie starannie zebranych faktów.

Generalny wykonawca Wrocław. Jak poznać krążące o nim opinie?
Masz trzy drogi do wyboru. Najprostsza polega oczywiście na zapytaniu o doświadczenie swoich znajomych. Jeśli zaprzyjaźniona firma korzystała w ostatnich latach z usług generalnego wykonawcy, koniecznie dowiedz się jak najwięcej o tym, jak przebiegała taka współpraca. Zanim zaczniesz pytać, spisz wszystkie obawy, jakie masz w związku z tego typu ofertą. Dzięki temu łatwiej Ci będzie uporządkować notatki.

Drugi sposób to wyszukanie opinii w Internecie. Nie ograniczaj się wyłącznie do komentarzy pod wizytówką firmy w Google Maps i mediach społecznościowych. Sprawdź portale branżowe. Możesz dowiedzieć się z nich więcej, niż się spodziewasz.

Trzecia metoda polega na zaufaniu doświadczonym markom. Jeśli w portfolio wykonawcy są znane firmy, które osiągają sukcesy, oznacza to, że generalny wykonawca budowlany był dla nich solidnym partnerem. Szczególnie, jeśli na jego witrynie widać pełne uznania referencje uzyskane po zakończeniu współpracy.

Czego dowiesz się ze strony internetowej generalnego wykonawcy?
Gdy zgromadzisz już opinie, korzystając z jednej lub wszystkich wymienionych powyżej metod, czas na kolejny krok. Czy strona internetowa to tylko źródło skutecznej reklamy? Nie. Możesz na niej znaleźć konkretne deklaracje, które należy traktować w kategorii dawanej klientom obietnicy. Oczywiście później trzeba zweryfikować, czy owa obietnica jest dotrzymywana.

Dlatego sprawdź dokładnie, na które ze swoich pytań znajdujesz tu odpowiedzi. Czy wiesz, jak wyglądają poszczególne etapy pracy z generalnym wykonawcą z Wrocławia? Czy firma oferuje wyłącznie generalne wykonawstwo? A może projektuje i produkuje także niezbędne elementy konstrukcyjne, co pozwala na większą swobodę projektową? Jak wyglądają dotychczasowe realizacje? Jakie technologie zostały w nich wykorzystane? Czy przedsiębiorstwo zdobyło jakieś nagrody?

Patrząc na stronę wnikliwie, świetnie przygotujesz się do kolejnego działania. A jest nim bezpośrednia rozmowa.

Zwróć uwagę na pytania, jakie padają w rozmowie o realizacji inwestycji
Pierwsze spotkanie z generalnym wykonawcą jest zawsze spotkaniem organizacyjnym. Jego przedsmak będziesz mieć już przy rozmowie telefonicznej. Jednak dopiero tu przekonasz się, czego Twój rozmówca chce dowiedzieć się przed rozpoczęciem współpracy. Oczywiście najlepszym wyjściem jest przyjęcie postawy aktywnej. Przekaż wszystko, co jest istotne z punktu widzenia Twojej inwestycji. Sprawdź jednak, czy jakaś kwestia nie zostanie pominięta, jeśli Ty o niej zapomnisz.

Liczy się również to, co generalny wykonawca z Wrocławia może Ci zaproponować. Najlepsze firmy oferujące usługę generalnego wykonawstwa potrafią przekonać swoich klientów do sensownych inwestycji technologicznych, które przyniosą im zyski w przyszłości. Jak to robią? Wyjaśniając jasno i logicznie wszelkie konsekwencje przyjęcia takiego rozwiązania i odrzucenia go.

To nie Ty masz być specjalistą projektowym. Dobry wykonawca nim jest i pokaże Ci to wyraźnie. Ty jesteś ekspertem od swojego biznesu. Właśnie dlatego musisz mieć poczucie, że firma wykonawcza będzie stanowiła dla Ciebie wsparcie, a nie blokadę w realizacji Twoich celów.

Branża budownictwa. Jaki jest najprostszy sposób, by się nie zawieść?
Najlepiej jest postawić na generalnego wykonawcę z Wrocławia, który ma naprawdę imponujące doświadczenie. Jeśli firma funkcjonuje na polskim rynku od ponad 20 lat, a na rynku światowym jest od 1948 roku, mówi to wiele. O kim mowa? O firmie, z którą możesz zapoznać się na stronie generalnego wykonawcy. To tu właśnie skieruj swoje kroki w pierwszej kolejności.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBiało-zielona młodzież finalnie na remis
Następny artykułPonad 900 tysięcy złotych na wymianę „kopciuchów”