Strona główna 0_Slider Giełda Staroci powróciła na świdnicki Rynek!

Giełda Staroci powróciła na świdnicki Rynek! [FOTO/VIDEO]

4

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości po kolejnej przerwie, spowodowanej pandemią, dzisiaj ponownie zagościła w Świdnicy. Tradycyjnie przyciągnęła setki fanów rozmaitości. Targ swoim zasięgiem objął nie tylko Rynek, ale także Zaułek Świętokrzyski, ulicę Łukową i Różaną. Giełda z reguły trwa do godziny 13:00.

W ostatnich miesiącach giełda była odwoływana z uwagi na sytuację epidemiczną, jednak w pierwszą niedziele marca zdecydowano, że się odbędzie – W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zastosowane zostaną zasady reżimu sanitarnego. Kupujący zobowiązani będą do niegrupowania się, zachowania bezpiecznej odległości między sobą, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Wystawcy natomiast zobligowani będą do przestrzegania specjalnie dostosowanego do okoliczności regulaminu – przekazał świdnicki magistrat. O organizacji najbliższej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości na świdnickim Rynku poinformowane zostały Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy.

Na poszukiwaczy staroci i osobliwości czekały obrazy, rzeźby, fabryczne jupitery, militaria, ręcznie malowana porcelana, zdobione szkło, rowery i wózki dziecięce być może nawet z czasów wojennych, a także wiele innych “skarbów”.

/Tekst, foto, video: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNieudana inauguracja na wiosnę. Polonia Stal przegrywa z Ruchem Chorzów
Następny artykułPonad 900 zakażeń na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w kraju i w powiecie?