Strona główna 112 Dracarys na tropie przesyłek z „lewym” tytoniem

Dracarys na tropie przesyłek z „lewym” tytoniem [FOTO]

0

18 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 13 tys. złotych przejęli dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na terenie firmy kurierskiej w Świebodzicach. Na trop przesyłek, którymi transportowano zatrzymany towar wpadł Dracarys – pies wyspecjalizowany w ujawnianiu tytoniu.

Do przechwycenia przesyłek z tytoniem doszło w ubiegłym tygodniu. W działaniach prowadzonych na terenie Świebodzic pomógł Dracarys, który w lutym dołączył do szeregów dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. – Na terenie firmy kurierskiej w Świebodzicach niezawodny nos psa służbowego Dracarysa oznaczył 4 przesyłki kurierskie, w których funkcjonariusze dolnośląskiej KAS znaleźli łącznie 18 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość zatrzymanego towaru to ponad 13 tys. złotych – informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Były to rutynowe działania. Przemyt tytoniu poprzez przesyłki zdarza się nagminnie, dlatego bardzo często prowadzimy działania w firmach kurierskich. Pomaga nam w tym Dracarys, wyszkolony pies specjalizujący się m.in. w poszukiwaniu tytoniu. W naszej służbie jest on od niedawna, ale już ma na swoim koncie sukcesy – dodaje Rzeźnicka-Gniadek.

/Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu, opr. mn/

Poprzedni artykułKoszmar przy punkcie pobrań. Nikt nic nie może? [FOTO][Aktualizacja]
Następny artykułJan Lityński będzie miał swoją ulicę w Świdnicy?