Strona główna 112 Bez prawa jazdy, pod wpływem narkotyków

Bez prawa jazdy, pod wpływem narkotyków

0

30-letni kierowca Volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przez sądem.


Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując Świdnicę zauważyli kierującego VW,  którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia.

Podczas interwencji okazało się, że 30-latek jest trzeźwy, poddano go także  badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Wynik potwierdził podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Jak się okazało, to nie jedyne, co mężczyzna miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu świdnickiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułJak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na rowerze?
Następny artykułBlisko 33 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?