Strona główna Wydarzenia Zachęcają do odkrywania walorów Dolnego Śląska poprzez nowy portal. Atrakcje powiatu świdnickiego...

Zachęcają do odkrywania walorów Dolnego Śląska poprzez nowy portal. Atrakcje powiatu świdnickiego na razie niemal nieobecne

0

Od malowniczych gór, przez piękne jeziora, aż po zabytkowe miasta – Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania odwiedzającym, którzy zdecydują się wybrać na weekendową wycieczkę lub dłuższy urlop. Odkrywanie walorów województwa ma od teraz ułatwić specjalny portal stworzony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną.

Na stronie dolnyslask.travel.pl umieszczone zostały propozycje pakietów turystycznych dla różnych zakątków województwa, które obejmują pobyt w hotelach i pensjonatach oraz dodatkowe atrakcje i wejściówki. Ponadto, w portalu funkcjonuje także sklep z pamiątkami, wydawnictwami, upominkami i biletami oraz zakładka „przyjedź”, gdzie zamieszczono ciekawe informacje o rejonach turystycznych Dolnego Śląska. – Przedsiębiorcy działający w branży turystycznej od wielu miesięcy są w niezwykle trudnej sytuacji. Dla wielu z nich zamknięcie gospodarki oznaczało pozbawienie jedynego i całorocznego źródła utrzymania. Od miesięcy wspieraliśmy ich finansowo, a teraz, kiedy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, chcemy pomóc im wypromować swoją ofertę i dzięki temu przyciągnąć na Dolny Śląsk jak największą liczbę turystów – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Przez portal dolnyslask.travel.pl pobyt można zarezerwować podobnie, jak w klasycznym biurze podróży. Touroperatorem jest tutaj Dolnośląska Organizacja Turystyczna, zaś oferta została zaprojektowana tak, aby umożliwić chętnym również zrealizowanie rządowego bonu turystycznego. – Miejscowości wypoczynkowe potrzebują naszego wsparcia. Czas powolnego odmrażania branży turystycznej to dobry moment, by wykorzystać wszelkie narzędzia do promocji wycieczek po Dolnym Śląsku. Jestem głęboko przekonany, że nowa platforma realnie wpłynie na wzrost liczby turystów w naszym regionie. Oferujemy gotowy produkt turystyczny, który uwzględnia noclegi i atrakcyjny program zwiedzania – wyjaśnia Paweł Wybierała, członek zarządu województwa dolnośląskiego i prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Na długiej liście ofert, których wraz z pakietami pobytowymi jest w tej chwili już ponad tysiąc, znalazły się propozycje spędzenia rodzinnego urlopu w Kudowie Zdrój, majówki u podnóża Karkonoszy, wybrania się na kilkudniową wyprawę po dolnośląskich twierdzach, czy też zwiedzania zabytków techniki, w tym m.in. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Jaworzyńskie muzeum jest zresztą jedynym obiektem z terenu powiatu świdnickiego, który obecnie znajduje się w wykazie ofert zamieszczonych na turystycznym portalu. Póki co, w serwisie brakuje też informacji o atrakcjach i zabytkach regionu, takich jak chociażby wpisane na listę UNESCO Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy.

Istnieje jednak szansa, że wspomniany niedostatek informacji o atrakcjach Ziemi Świdnickiej zostanie nadrobiony, a lista ofert przygotowanych z myślą o turystach zostanie rozbudowana. – Nie jest to zamknięta lista. Każdy dolnośląski przedsiębiorca działający w branży turystycznej może dołączyć do tego projektu, wystarczy skontaktować się z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i omówić szczegóły współpracy – wskazuje Patryk Wild, radny sejmiku województwa dolnośląskiego.

/UMWD, mn/

Poprzedni artykułZebrano już 130 tys. złotych dla pogorzelców z Czernicy. Pomoc przekazali samorządowcy z Jeleniej Góry
Następny artykułBędzie kilkanaście stopni mrozu. Jak pomóc bezdomnym i samotnym?