Strona główna Wydarzenia Za honorowy tytuł kasztelana Zamku Grodno zapłacili już 12 tysięcy złotych

Za honorowy tytuł kasztelana Zamku Grodno zapłacili już 12 tysięcy złotych

0

Tradycją stało się już, że Zamek Grodno wystawiany jest do licytacji w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca otrzymuje tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno. Darczyńcy z powiatu lwóweckiego zdobyli tytuł po raz kolejny, nie żałując przy tym grosza.

W 2021 roku Zamek trafił na licytację po raz 6. Trzeci raz z rzędu tytuł ten wylicytowały Kancelarie Adwokackie Ernest Ziemianowicz z Wlenia.

25 lutego 2021 r. na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, wójt Gminy Walim Adam Hausman oraz pełniąca obowiązki dyrektora Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu Wioletta Sowa, uroczyście wręczyli symboliczny klucz do bram zamku jego nowemu kasztelanowi, Ernestowi Ziemianowicz. Nowy Pan na Zamku Grodno zobowiązał się do sumiennego wykonywania swoich obowiązków i dbania o dobre imię zamku. Jednym z jego honorowych obowiązków będzie odwiedzanie zamku oraz zachęcanie innych, do jak najczęstszego odkrywania tego średniowiecznego zabytku.

Na konto WOŚP za honorowy tytuł wpłynęło w tym roku 4 950 złotych. Przez ostatnie trzy lata kancelarie za zamek „zapłaciły” już ponad 12 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułPodręczny sprzęt gaśniczy – co musisz o nim wiedzieć? Koniecznie sprawdź!
Następny artykułWysoki wzrost zakażeń koronawirusem. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim