Strona główna Sport Inne W Żarowie podzielili już kasę na sport

W Żarowie podzielili już kasę na sport

0
Pula środków finansowych przeznaczona na dofinansowanie zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na 2021 rok została już rozdysponowana. Dofinansowanie z budżetu gminy Żarów trafi do klubów sportowych, które szkolą zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich jest piłka nożna, siatkowa, szachy, lekkoatletyka, modelarstwo. 

Pieniądze przeznaczane są głównie na organizację zawodów sportowych, zakup nowego sprzętu sportowego, pucharów, statuetek, wyjazdy i mecze, opłaty rejestracyjne, wynagrodzenia dla sędziów czy utrzymanie obiektów sportowych.

Wsparcie otrzymały następujące podmioty:

1. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w gminie Żarów, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Żarów, dotyczy dzieci, młodzieży i dorosłych w wysokości 129.000 zł dla Klubu Sportowego „Zjednoczeni” Żarów.

2. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Kalnie, w wysokości 10.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Błyskawica” Kalno.

3. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Mrowinach, w wysokości 16.500 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zieloni” Mrowiny.

4. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Łażanach, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Łażanach.

5. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Wierzbnej, w wysokości 13.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Wierzbianka” Wierzbna.

6. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka siatkowa, w wysokości 19.000 zł dla TKKF „Chemik” Żarów.

7. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szachy, w wysokości 18.000 zł dla Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Goniec” w Żarowie.

8. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – współzawodnictwo szkolne w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, w wysokości 14.000 zł dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Piast 2008” w Żarowie.

9. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – modelarstwo, w wysokości 5.500 zł dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Harcek” w Żarowie.

10. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szkolenia i udział w zawodach sportowych dzieci młodzieży z gminy Żarów w zakresie piłki nożnej, w wysokości 6.000 zł dla KS Silesia Żarów.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułPotrzebne zakupy? Leki? Świdnicki MOPS nadal pomaga seniorom
Następny artykułZa miesiąc rozpoczną się zapisy do przedszkoli w Świdnicy oraz gminie Świdnica