Strona główna 0_Slider Zebrano już ponad 3 tony nakrętek. W planach są kolejne „nakrętkowe” serca,...

Zebrano już ponad 3 tony nakrętek. W planach są kolejne „nakrętkowe” serca, ale potrzebna jest pomoc

0

Z wielkim odzewem ze strony mieszkańców Świebodzic spotkała się inicjatywa wspierania potrzebujących poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek. Grupa „Młodzi dla Świebodzic” chce dodatkowo ułatwić świebodziczanom udział w akcji poprzez ustawienie czerwonych koszy w kształcie serca na terenie całego miasta. Aby pomysł ten doczekał się realizacji zorganizowana została zrzutka na zakup nowych, „nakrętkowych” pojemników.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów.

„Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i stanęły w wielu miejscowościach powiatu świdnickiego, w tym w Świebodzicach, gdzie mieszkańcy mogą wsypywać zebrane nakrętki do pojemników znajdujących się na Rynku oraz os. Piastowskim. – Nigdy nie celowaliśmy w to, by serduszka były konkretnie dla poszczególnych dzieci. Staramy się pomóc każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. działa to na zasadzie: tona dla każdego. Czyli rodzic który zbiera nakrętki dla swojego dziecka, dostaje od nas klucze do serduszka i zbiera sobie tonę nakrętek, a później następny rodzic i następny. Rodzice z nakrętkami samodzielnie udają się na skup, gdzie pozyskują pieniądze ze sprzedaży – tłumaczy Jakub Górski, współzałożyciel nieformalnej grupy „Młodzi dla Świebodzic”.

Jak dodaje, dzięki dwóm „nakrętkowym” sercom udało się dotychczas zebrać ponad 3 tony nakrętek. Z uwagi na popularność akcji „Młodzi” wyszli z inicjatywą ustawienia kolejnych pojemników na terenie miasta – na Osiedlu Sudeckim, Pełcznicy oraz Cierniach. – Rozpoczęliśmy zbiórkę na zakup trzech serduszek na nakrętki plastikowe. Chcielibyśmy, by w każdej części miasta stał jeden kosz-serce – wskazuje Górski. Aby pomysł ten doczekał się realizacji potrzeba 5 tys. złotych. – Cel to pomoc niepełnosprawnym dzieciom i pomoc środowisku. Wiemy, że razem damy radę! – podkreśla Górski.

Zbiórkę środków na zakup trzech pojemników na nakrętki można wesprzeć poprzez serwis zrzutka.pl.

/opr. mn/

fot. Młodzi dla Świebodzic

Poprzedni artykułPoseł z okręgu wałbrzyskiego, pełnomocnik rządu ds. szczepień zakażony koronawirusem
Następny artykułZnamy podział na grupy, biało-zieloni zagrają z obrońcami tytułu!