Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Trwa budowa żłobka w Pszennie

Trwa budowa żłobka w Pszennie [FOTO]

0

Przy ulicy Słonecznej w Pszennie trwają prace związane z budową pierwszego gminnego żłobka. Inwestycja realizowana przez gminę Świdnica została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstanie parterowy obiekt żłobka, w drugim zaś dobudowane zostanie kolejne skrzydło, w którym będzie się mieściło przedszkole.

Prace związane z budową żłobka o powierzchni 811m² mają się zakończyć do 30 września 2021 roku, budowa drugiego skrzydła (przedszkola) o powierzchni 737 m² do 31 maja 2022 roku. W nowo powstałej placówce będą się mieścić trzy oddziały żłobkowe, liczące po 24 dzieci. W przedszkolu natomiast, znajdzie się miejsce dla dwóch oddziałów liczących po 25 dzieci. Dodatkowo przy nowym obiekcie powstanie plac zabaw, ustawione zostaną elementy małej architektury, wybudowany zostanie parking na 44 samochody, a także nasadzona zostanie zieleń – wylicza Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Zgodnie z zapisami Wieloletniej Prognozy Finansowej, na budowę nowej placówki w latach 2020-2022 przewidziano w budżecie gminy Świdnica kwotę 10,96 mln złotych, w tym dofinansowanie: 3 mln 168 tys. zł na żłobek gminny z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021, blisko 2 mln 466 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na dodatkowe pomieszczenia przedszkolne.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZatańczą przeciwko przemocy. „Bunt Miliarda” w Świdnicy i Świebodzicach
Następny artykułForma idzie w górę, piłkarski nokaut w starciu z MKP!