Strona główna 0_Slider Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista pędził 120 km/h w terenie zabudowanym

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista pędził 120 km/h w terenie zabudowanym

0

Świdnicka policja podsumowała działania przeprowadzone na drogach powiatu w miniony weekend. Na jeździe pomimo sądowego zakazu przyłapano aż ośmiu kierowców, a kolejnych czterech straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania – tłumaczy Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W miniony weekend na drogach powiatu – na terenie Świdnicy, Strzegomia i gminy Świdnica – zatrzymano czterech „amatorów szybkiej jazdy”. Rekordzista pędził 120 km/h na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Pozostali kierujący poruszali się w terenie zabudowanym z prędkością od 103 do 116 km/h.

Mężczyźni w wieku 31, 39, 43 oraz 46 lat na miejscu otrzymali wysokie mandaty oraz po 10 punktów karnych, ale co zapewne najbardziej dotkliwe, panowie muszą pożegnać się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach – wskazuje Ząbek, po raz kolejny apelując do zmotoryzowanych o rozsądek i rozwagę za kierownicą, a także o zdjęcie nogi z gazu.

Z poważnymi konsekwencjami będą musieli liczyć się również kierowcy, których policjanci świdnickiej drogówki przyłapali na ignorowaniu sądowego zakazu. – 19 lutego policjanci zatrzymali 4 kierujących, 20 lutego – 3 kierujących i 21 lutego – 2 kierujących, którzy wyruszyli w drogę i kierowali samochodami osobowymi pomimo orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźni w wieku od 20 do 64 lat, mieszkańcy powiatu świdnickiego, zostali zatrzymani na terenie Strzegomia, Żarowa, Świebodzic i Świdnicy – wylicza Ząbek. – W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami, sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat, a także otrzymać dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPowiatowi radni zaapelują do rządu w sprawie unijnego budżetu dla Dolnego Śląska
Następny artykułNowi funkcjonariusze w szeregach świdnickiej komendy