Strona główna Wydarzenia Świdnica Program „Czyste powietrze”. Świdniczanie mogą składać wnioski w magistracie

Program „Czyste powietrze”. Świdniczanie mogą składać wnioski w magistracie

1

Świdnica przystąpiła do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przy wdrażaniu Programu „Czyste Powietrze”, wspierającego wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 17 lutego – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

“Czyste Powietrze” to program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 tys. zł.

Wsparcie finansowe można uzyskać na:

– wymianę nieefektywnego źródła ciepła na ekologiczne, spełniające wymagania programu,
– instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej,
– wentylację mechaniczną,
– mikroinstalację fotowoltaiczną,
– ocieplenie domu oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Od poniedziałku, 22 lutego w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w pokoju 317 uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny Programu, w którym pracownicy udzielą informacji na temat warunków dofinansowania oraz pomogą przy składaniu wniosku. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 74/856 28 86, w celu umówienia się na wizytę.

Szczegółowe informacje na temat Programu “Czyste Powietrze” dostępne są na stronach: www.czystepowietrze.gov.pl oraz https://portal.fos.wroc.pl/wymagana-dokumentacja .

/Informacja UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułZnaleziono telefon w taksówce
Następny artykułPokaz siły w Łagiewnikach