Strona główna Artykuł sponsorowany Prezent na I Komunię Świętą – na co postawić?

Prezent na I Komunię Świętą – na co postawić?

0
Zakup prezentu z okazji I Komunii Świętej dziecka może stanowić nie lada wyzwanie dla rodziny. Upominek od chrzestnych będzie zapamiętany na lata, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania i produkty wysokiej jakości. Co podarować dziecku w dniu I Komunii Świętej? Opinii na ten temat jest wiele, ale w tym artykule znajdziesz najlepsze propozycje.

Standardowy prezent warto spersonalizować
Upominki, które często są kojarzone z przyjęciem komunijnym to przede wszystkim rower oraz zegarek. Popularnym prezentem są również dewocjonalia – zwłaszcza krzyżyki lub medaliki pakowane w ozdobne pudełeczka. Tego typu prezenty były bardzo popularne już wiele lat temu, ale nadal świetnie się sprawdzają. Aby jednak wywarły na dziecku większe wrażenie, warto pójść o krok dalej i zadbać o odpowiednią personalizację prezentu, która może nawiązywać bezpośrednio do uroczystości. Dzięki temu upominek będzie jeszcze bardziej kojarzył się ze świętem.

Wielu jubilerów oferuje usługi w zakresie wykonywania grawerów – warto to wykorzystać, jeżeli myślimy o pamiątkowym zegarku dla dziecka albo o łańcuszku. Grawer na biżuterii może zawierać datę uroczystości lub imię dziecka. Personalizacja roweru wymaga nieco więcej pracy, ale wiele również takie opcje są dostępne na rynku.

Dzięki personalizacji nawet standardowy upominek otrzymuje niepowtarzalny, bardzo osobisty charakter, co może mieć duże znaczenie z punktu widzenia obdarowywanego dziecka. Nawet dodanie prostej dedykacji do upominku może przyczynić się do tego, że stanie się on bardziej wyjątkowy.

Prezent prosto z księgarni – co warto wybrać, decydując się na książkę?
Świetnym pomysłem na prezent na Komunię jest również książka. Odpowiednio dopasowana do okoliczności lektura może być nie tylko pamiątką na lata, ale i ciekawą propozycją do czytania w gronie całej rodziny podczas wiosennych wieczorów.

Doskonałym wyborem na I Komunię Św. będzie pięknie oprawiona Biblia. Warto zadbać o to, aby Pismo Święte dla dziecka miało odpowiednio dużą czcionkę, dzięki której czytanie będzie mniej wymagające. Alternatywą dla lektury papierowej może być również wersja audio do słuchania.

Z okazji I Komunii Św. warto podarować dziecku książki, które nawiązują swoją tematyką do przeżywanej uroczystości oraz pozytywnie kształtują charakter. Sprawdzą się tutaj pozycje edukacyjne dotyczące cudów eucharystycznych, Mszy świętej, opowieści dotyczące znanych postaci osób świętych i błogosławionych czy też powieści dla dzieci i młodzieży z kategorii beletrystyki chrześcijańskiej. Szukając odpowiedniej pozycji książkowej, warto mieć na uwadze wiek dziecka.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpisali się na 100%, dostali nagrodę GUS
Następny artykułGrożąca zawaleniem ruina doczeka się rozbiórki za blisko 400 tysięcy zł. Nadzór budowlany nakazał to już ponad trzy lata temu