Strona główna 112 Był poszukiwany, przed policją ukrył się w wersalce

Był poszukiwany, przed policją ukrył się w wersalce

0

W ręce świdnickich policjantów wpadł 33-latek, który był poszukiwany w związku z zaległa karą pozbawienia wolności. Mężczyzna wielokrotnie zmieniał swoje miejsce pobytu, jednak jego ostatnia próba uniknięcia więzienia zakończyła się niepowodzeniem.

Codzienna służba policjanta to nie tylko przeprowadzane interwencje, to nie tylko kontrole drogowe, ale to także poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które ukrywają się chcą uniknąć zasądzonych przez wymiar sprawiedliwości kar. Funkcjonariusze w takich przypadkach sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać osoby poszukiwane. Tak właśnie było i tym razem. Funkcjonariusze z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie według ich ustaleń przebywać miał 33-latek, poszukiwany przez organy ścigania. Ustalenia okazały się słuszne – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

33-latek, który chcąc uniknąć konfrontacji z policjantami schował się pod wersalką w schowku na pościel, nie krył zdumienia, kiedy funkcjonariusze ujawnili jego kryjówkę. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie rozpoczął odbywanie zaległej kary pozbawienia wolności. Spędzie tam najbliższe 1,5 roku – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStulatków dwa razy więcej niż przed rokiem
Następny artykułLider okazał się wyraźnie lepszy