Strona główna Polityka Poseł Siemoniak: Niech działacze z WSSE ujawnią wysokość swoich wynagrodzeń

Poseł Siemoniak: Niech działacze z WSSE ujawnią wysokość swoich wynagrodzeń

2

W liście otwartym były prezes i były wiceprezes WSSE Invest-Park zażądali przeprosin od posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Siemoniaka. Poseł odpowiada.

Do mediów trafił list Macieja Badory i Michała Szukały, który jest reakcją na żądania i zarzuty sformułowane przez posłów Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej po aferze taśmowej z udziałem pracowników i części zarządu WSSE Invest-Park. List został opublikowany także na portalu Swidnica24.pl.

Na list odpowiada adresat:

„Ze zdumieniem przeczytałem „list otwarty” do mnie działaczy PiS zatrudnionych w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Cała Polska usłyszała na nagraniach o patologicznych praktykach w tej spółce Skarbu Państwa. Jedyną reakcją powinny być dymisje, przeprosiny i działania właściwych organów państwa. Zamiast pisać listy niech działacze partyjni z WSSE ujawnią wysokość swoich wynagrodzeń i innych świadczeń oraz listę podmiotów otrzymujących środki z tej publicznej firmy.

Jako poseł Ziemi Wałbrzyskiej odebrałem od mieszkańców wiele sygnałów oburzenia na partyjne patologie w spółce opanowanej przez działaczy i moim zadaniem jest domaganie się w ich imieniu uczciwości i rzetelności w działaniu publicznych podmiotów.”

Tomasz Siemoniak
Poseł na Sejm RP

Poprzedni artykułKto przygarnie Grandzię? [Aktualizacja]
Następny artykułLustrzanka dla początkujących – na co zwrócić uwagę?