Strona główna 112 Policja zaprasza seniorów na spotkania on-line

Policja zaprasza seniorów na spotkania on-line

0

 „Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy swój cykl spotkań rozpoczną 1 marca w godz. 9.00 – 9.30.


Celem działań jest przede wszystkim kontakt funkcjonariuszy policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa.

Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże, czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami w dniu 1 marca 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YouTube: https://youtu.be/IGVnqDzAJdM

/Źródło KPP w Świdnicy/