Strona główna Wydarzenia Marcinowice Pojemnik na nakrętki stanął przed urzędem gminy Marcinowice

Pojemnik na nakrętki stanął przed urzędem gminy Marcinowice

0

Kolejne serce na plastikowe nakrętki stanęło na terenie gminy Marcinowice. – Ta szczytna akcja to przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym, ponieważ zebrane nakrętki zostaną przekazane mieszkańcom Gminy Marcinowice wymagającym wsparcia, którzy przekażą je profesjonalnej firmie zajmującej się ich skupem. Jest to jednocześnie akcja, która uświadamia jak ważny jest recykling i dbanie o środowisko – zaznaczają urzędnicy.

Serce na nakrętki jest już dla Was dostępne przy wejściu do Urzędu Gminy w Marcinowicach. W zależności od liczby zgłoszeń, będziemy w ten sposób wspierali co kilka miesięcy innego mieszkańca – tłumaczą przedstawiciele lokalnego urzędu. – Jest to nie tylko proekologiczna akcja, ale przed wszystkim inicjatywa wspierająca pomoc najbardziej potrzebującym. Do pojemnika można wrzucać plastikowe nakrętki po napojach, mleku, kawie, jogurtach, szamponach czy chemii gospodarczej – dodają.

Osoby, które są zainteresowane odbiorem nakrętek z serca ustawionego w Marcinowicach proszone są o kontakt mailowy: [email protected]. W treści należy podać kontaktowy numer telefonu oraz informację, na jakie cel będą przeznaczone środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek.

Nakrętki można wrzucać również do pojemników w Śmiałowicach i Stefanowicach, gdzie nakrętki zbierane są dla Amelki i Lenki.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułZaszczepieni zwolnieni z kwarantanny po przyjeździe do Polski. Jest nowe rozporządzenie
Następny artykułPonad 300 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku, kilkadziesiąt przypadków w powiecie świdnickim