Strona główna 112 Pod wpływem i z zapasem marihuany w słoiku

Pod wpływem i z zapasem marihuany w słoiku

0

Niepewny styl jazdy jednego z kierowców zaniepokoił policjantów. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pod wpływem narkotyków i na dodatek ma ich spory zapas.

– 4 lutego w godzinach nocnych policjanci patrolujący rejon miasta Strzegom zauważyli samochód osobowy marki BMW. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, iż może on kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że 22-letni kierujący jest trzeźwy, ale za to bardzo nerwowy, a z pojazdu wydobywa się charakterystyczny zapach marihuany. W pojeździe policjanci ujawnili foliowe zawiniątko z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego. Substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym, który potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Zabezpieczono jej kilka porcji – opisuje Magdalena Ząbek, rzeczniczka świdnickiej policji.

22-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. W toku dalszych czynności w trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w komodzie szklany słoik z zawartością suszu roślinnego  koloru brunatno-zielonego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż zabezpieczona substancja to również marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 380 porcji tych narkotyków.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidnicka Środa Literacka. Wspomnienie poety
Następny artykułWiosną poziom wody na zalewie Witoszówka ma wrócić do dawnego poziomu. Podpisano umowę na wykonanie remontu