Strona główna Wydarzenia Świdnica Pierwsza amniopunkcja u ciężarnej pacjentki w świdnickim szpitalu

Pierwsza amniopunkcja u ciężarnej pacjentki w świdnickim szpitalu

0

 W świdnickim szpitalu Latawiec po raz pierwszy wykonano amniopunkcję. Procedurę wykonano u pacjentki w 23. tygodniu ciąży – poinformowała placówka na swojej stronie internetowej.

Amniopunkcja to zaawansowana procedura perinatologiczna, polegająca na pobraniu próbki płynu owodniowego w celu zdiagnozowania metabolicznych i genetycznych chorób płodu. Badanie to, mimo iż ma charakter inwazyjny, pozostaje badaniem bezpiecznym, a prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest bardzo niewielkie – zapewnia szpital. – W naszym przypadku badanie pozwala na diagnostykę infekcji wewnątrzmacicznych. Badania genetyczne ze względu na stopień referencyjności w naszym szpitalu nie są wykonywane – mówi Filip Kubiaczyk, lekarz kierujący Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Patologii Ciąży.

Oddział Ginekologiczno – Położniczy świdnickiego szpitala został doposażony w nowe urządzenia, pozwalające na wykonywanie procedur z zakresu ginekologii małoinwazyjnej, takie jak: histeroskop diagnostyczny, wykorzystywany w rozpoznaniu i leczeniu niepłodności, nawracających poronień, a także nieprawidłowości w obrębie macicy oraz zabiegowy (resektoskop) – służący do leczenia stanów chorobowych wykrytych w czasie histeroskopii diagnostycznej.

/szpital.swidnica.pl/opr. red./

Poprzedni artykułW nieogrzewanej budzie zamarzną! Przypominają i apelują o wrażliwość na los zwierząt
Następny artykułZebrano już 130 tys. złotych dla pogorzelców z Czernicy. Pomoc przekazali samorządowcy z Jeleniej Góry