Strona główna Wydarzenia Strzegom Odnowili budynki, wygrali w konkursie

Odnowili budynki, wygrali w konkursie

0

Rozstrzygnięto 10. edycję konkursu “Odnów i wygraj” za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury materialnej gminy Strzegom. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie wspólnot mieszkaniowych i właścicieli nieruchomości do remontowania budynków. W sumie na tegoroczne nagrody przeznaczono 372 tys. złotych.

Do najnowszej edycji konkursu wpłynęło aż 35 zgłoszeń, co jest rekordem w jego 10-letniej historii. W kategorii budynków wielorodzinnych wniesiono 24 zgłoszenia, w przypadku budynków jednorodzinnych zgłoszeń było 9, a w kategorii budynków inne niż mieszkalne, wpisanych do gminnej ewidencji zabytków, zgłoszono 2 obiekty. – Najistotniejsze jest to, jaki wpływ na estetykę miasta i gminy ma wykonany remont elewacji, dachu, stolarki okiennej i drzwiowej – podkreślała Violetta Urban-Smagłowska, naczelnik wydziału kultury, sportu i promocji w Urzędzie Miejskim, zachęcając do udziału w jubileuszowej edycji konkursu. 

W dotychczasowych dziesięciu edycjach odnowiono w sumie 171 budynków (126 budynków wielorodzinnych, 45 budynków jednorodzinnych i innych). W sumie gmina Strzegom przeznaczyła ze swojego budżetu kwotę ok. 2,5 mln zł na nagrody w tym konkursie.

Wyniki 10. edycji konkursu:

KATEGORIA – budynki wielorodzinne (24 zgłoszenia):

I miejsce: Wspólnota Mieszkaniowa ul. Świdnicka 31 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 30.000,00 zł;
II miejsce: Wspólnota Mieszkaniowa ul. Bohaterów Getta 21 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 25.000,00 zł;
III miejsce:
1) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Miodowa 2-4-6 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 20.000,00 zł;
2) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Dolna 44 CD w Strzegomiu, nagroda w wysokości 20.000,00 zł;
3) Wspólnota Mieszkaniowa Jaroszów 29, nagroda w wysokości 20.000,00 zł;
4) Wspólnota Mieszkaniowa ul. I. J. Paderewskiego 17 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 20.000,00 zł;
5) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Szkolnej 15 w Goczałkowie, nagroda w wysokości – 20.000,00 zł;
6) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Świdnickiej 18 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 20.000,00 zł;
7) Wspólnota Mieszkaniowa ul. T. Kościuszki 30 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 20.000,00 zł;

IV miejsce:
1) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kolejowa 4 w Goczałkowie, nagroda w wysokości 15.000,00 zł;
2) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Świdnicka 28-34 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 15.000,00 zł;

V miejsce:
1) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Osiedle 1 w Goczałkowie, nagroda w wysokości 12.000,00 zł;
2) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Chopina 7 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 12.000,00 zł;

VI miejsce:
1) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kwiatowa 10 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 10.000,00 zł;
2) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Świdnicka 14 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 10.000,00 zł;
3) Wspólnota Mieszkaniowa ul. T. Kościuszki 40 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 10.000,00 zł;
4) Budynek Wielorodzinny Tomkowice 36, nagroda w wysokości 10.000,00 zł.

VII miejsce:
1) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Wałowa 5 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 7.000,00 zł;
2) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Bohaterów Getta 14 w Strzegomiu, nagroda w wysokości – 7.000,00 zł;
3) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Dolna 44 A-B w Strzegomiu, nagroda w wysokości 7.000,00 zł.

VIII miejsce:
1) Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kwiatowa 12 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
2) Budynek wielorodzinny ul. Brzegowa 63 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
3) Budynek Wielorodzinny ul. Brzegowa 5/2 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;

IX miejsce:
Wspólnota Mieszkaniowa ul. Rogoźnicka 23 w Goczałkowie, nagroda w wysokości 2.000,00 zł;

KATEGORIA – budynki jednorodzinne (9 zgłoszeń):

Wszyscy zajęli 1. miejsca ex aequo.
1) Stanisław Kubiak – Tomkowice 24, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
2) Jerzy Marek – ul. Bukowa 7 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
3) Józefa Bucka, Edward Bucki, Barbara Neścior, Stanisław Neścior – ul. Parkowa 15 w Rogoźnicy, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
4) Przemysław i Iwona Stempniewicz – ul. Ametystowa 10 w Strzegomiu nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
5) Stanisław, Teresa Kuczerka – Graniczna 8, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
6) Mariola Grabowska-Gruszeczka – Godzieszówek 3/2, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
7) Agnieszka i Mariusz Atłachowicz – ul. L. Staffa 8 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
8) Irena i Henryk Moskal – ul. Kasztanowa 9 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł;
9) Anna i Janusz Sozańscy – ul. St. Wyspiańskiego 2 w Strzegomiu, nagroda w wysokości 5.000,00 zł.

/UM Strzegom, opr. mn/