Strona główna Artykuł sponsorowany Nuty zapachowe perfum, czyli muzyka dla nosa

Nuty zapachowe perfum, czyli muzyka dla nosa

0

Zastanawiając się nad znaczeniem zwrotu ‘nuta zapachowa’ można dojść do wniosku, że poruszamy się po obcym, muzycznym terytorium. To doskonałe skojarzenie, gdyż proces tworzenia perfum jest podobny do komponowania muzyki. Wszystkie instrumenty muszą tu grać koncertowe partie. Każdy zapach składa się z trzech nut, które różnią się od siebie szybkością parowania. Stąd też trzy osobne przestrzenie, które trzeba zapełnić woniami.

Nuta głowy
Pierwsza, inicjująca nuta, którą odczuwamy, gdy otworzymy flakonik. Jest niezwykle istotna, gdyż to na jej podstawie zwykle podejmujemy decyzję o kupnie. Utrzymuje się na skórze około 20 minut. Jest dość intensywna, często korzysta z owocowych aromatów. To dzięki niej możemy stwierdzić czy dane perfumy są dla nas przyjemne czy też powinniśmy poczuć coś innego. Muszą dobrze komponować się z pozostałymi dwiema nutami, gdyż w przeciwnym razie stworzą fałszywy obraz i flakon perfum będzie pozbawiony harmonii.

Nuta serca
Środkowa, druga w kolejności wybrzmienia. Zwykle współgra z nutą głowy przez około 10 minut, po czym ta druga zanika. Pozostaje nam nuta serca, a więc nuta, która jest swego rodzaju połączeniem dwóch pozostałych nut. Dobre perfumy muszą jednak w tym miejscu zawierać uzupełnienie, zaskakiwać wonnością. To ona tworzy bukiet oraz aromat, to ona jest spoiwem, elementem łączącym dół z górą. Często jest korzenna lub kwiatowa. Utrzymuje się na skórze przez około 2 godziny.

Nuta głębi
Baza. Nuta podstawowa, na której oparto dwie poprzedzające ją. Pojawia się około 220 minut po spryskaniu. To rdzenny, prawdziwy zapach perfum. Jest mało intensywna, ale bardzo charakterna i wpływa na kształt wonny całych perfum. To od niej rozpoczyna się komponowanie perfum, to ona ostatnia ulatnia się (po około kilkunastu godzinach). To głębia zapachu, który może zachwycać lub irytować, ale zawsze wzbudzi emocje.

Wybierając perfumy damskie czy męskie nie powinniśmy przywiązywać się do konkretnych marek, ale starać się poznać trzy nuty składające się na cały zapach. W ten sposób będziemy wiedzieli jak dane perfumy sprawdzą się w naszym życiu i jak długo będziemy mogli się nimi cieszyć.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSchronisko Młodzieżowe w Lubachowie działa już 10 lat
Następny artykułPatron szkoły w Marcinowicach na oficjalnej tablicy