Strona główna Sport Lekkoatletyka Nasz kulomiot tuż za podium mistrzostw Polski

Nasz kulomiot tuż za podium mistrzostw Polski

0

Z najlepszym wynikiem w tym sezonie start w Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej U-18 i U-20 zakończył nasz młody i utalentowany kulomiota, Jakub Kanik. Świebodziczanin wywalczył finalnie piątą lokatę podczas krajowego czempionatu w lekkoatletyce zorganizowanego w poprzedni weekend w Toruniu.

Jakub reprezentujący na co dzień barwy LKS-u Górnik Wałbrzych jechał do Torunia jako świeżo upieczony wicemistrz Dolnego Śląska. Start w Halowych Mistrzostwach Polski można zaliczyć do udanych. Świebodzicki kulomiota w swojej najlepszej próbie uzyskał wynik 16 metrów i 24 centymetry, co jest jego najlepszym rezultatem w tym sezonie. Do podium brakło niewiele ponad pół metra. Finalnie najlepszy okazał się zawodnik UKS-u Orkan Środa Wielkopolska, Damian Rodziak, uzyskując 17,67 m. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jakub Korejba (LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle) – 16,87 m i Radosław Starak (KS Podlasie Białystok) – 16,85 m.

/MDvR/

Poprzedni artykułPotrzeba 3 milionów na obiecywaną odbudowę parkowej wieżyczki. Środków na ten cel jeszcze nie zarezerwowano
Następny artykułPowalczą o prym przy tenisowym stole