Strona główna 112 Narkotyki ukrywał w poszewce od poduszki oraz w lodówce. Poszukiwany 37-latek zatrzymany

Narkotyki ukrywał w poszewce od poduszki oraz w lodówce. Poszukiwany 37-latek zatrzymany

0

Policjanci z Jaworzyny Śląskiej zatrzymali 37-latka, który uchylał się od odbywania kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu, a wkrótce odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, które odnaleziono w jego mieszkaniu w chwili zatrzymania.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 37-letni mężczyzna przebywający na podległym im terenie służbowym jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, a ponadto może mieć związek z przestępczością narkotykową. Wobec uzyskanych informacji policjanci odwiedzili 37-latka u którego w trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili w pokoju w poszewce od poduszki oraz w lodówce znajdowały się woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona biała substancja to amfetamina. W mieszkaniu zabezpieczono ponad 620 porcji tego narkotyku – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nielegalny towar trafił do depozytu, a 37-latek do Aresztu Śledczego w Świdnicy, gdzie będzie odbył zaległą karę pozbawienia wolności. Odpowie również za posiadanie znacznej ilości narkotyków. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCentralne Biuro Antykorupcyjne interesowało się modernizacją basenu letniego. Jest decyzja
Następny artykułQuest czyli poszukiwanie skarbów w gminie Świdnica