Strona główna Artykuł sponsorowany Naprawa zalanego telefonu – kiedy jest opłacalna i gdzie ją wykonać?

Naprawa zalanego telefonu – kiedy jest opłacalna i gdzie ją wykonać?

0
Kontakt delikatnych podzespołów smartfona z cieczą może wiązać się z koniecznością wizyty w profesjonalnym serwisie GSM. Nie każda naprawa zalanego telefonu co prawda oznacza kosztowny wydatek, ale aby mieć pewność, że urządzenie powróci do dawnej sprawności, warto skonsultować jego stan ze specjalistą. Serwisant najlepiej podpowie czy naprawa będzie opłacalna oraz zajmie się bezpieczną wymianą uszkodzonych elementów.

Naprawa zalanego smartfona – samodzielnie czy w serwisie
Samodzielna naprawa zalanego smartfona może skończyć się porażką. Wiele osób zna to niestety z własnego doświadczenia – wystarczy chwila nieuwagi i urządzenie ląduje w wodzie lub jest zachlapane napojem, kawą lub sokiem. W takiej sytuacji liczy się szybkość działania i kilka kluczowych przykazań:

  • nie próbuj ponownie włączać urządzenia,
  • nie susz smartfona przy użyciu suszarki,
  • jeśli to możliwe – usuń z urządzenia baterię.

Samą naprawą zalanego urządzenia powinien zająć się profesjonalista. Po oględzinach będzie można ustalić jakie elementy urządzenia ucierpiały – co wymaga czyszczenia, a co wymiany.

Naprawa zalanego telefonu: Kraków i okolice
W razie awarii smartfona pomocy warto szukać u renomowanych serwisów – zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi naprawa zalanego telefonu. Kraków oraz miejscowości takie jak Katowice i Bielsko-Biała to miasta, w których działają stacjonarne punkty serwisu Senat Komórki. Poza wieloletnim doświadczeniem, fachową kadrą oraz szerokim wyborem telefonów i akcesoriów, serwis GSM może zaproponować kompleksową diagnostykę zalanego smartfona.

Warto działać szybko. Im prędzej specjalista będzie mógł przejść do czyszczenia i wymiany zniszczonych elementów, tym lepiej dla powodzenia całej naprawy. Ciecz może dostać się do urządzenia, docierając płytko, jedynie za obudowę bądź też spowodować zwarcie w płycie głównej. Profesjonalnie przeprowadzona naprawa zalanego smartfona najczęściej oznacza odzyskanie sprawnie działającego urządzenia, bez konieczności wymiany go na nowy model.

Naprawa zalanego telefonu – cena
Ile może kosztować naprawa zalanego telefonu? Cena zleconej usługi będzie rzecz jasna różnić się w zależności od serwisu, a finalnie może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na ostateczną kwotę wpłyną jednak także takie czynniki, jak:

  • model smartfona,
  • rozległość zalania,
  • rodzaj i ilość uszkodzonych podzespołów.

Dlatego też tak ważne jest, aby trafić w ręce profesjonalisty, który będzie mógł odpowiednio ocenić stan urządzenia, doradzić i przeprowadzić niezbędne naprawy. Pozwoli to przedłużyć żywotność urządzenia, a w większości przypadków okazuje się rozwiązaniem szybkim oraz tanim.

Zdarzyć się może, że koszty naprawy zalanego telefonu nie jest opłacalny, a dalsza inwestycja w urządzenie mija się z celem. Tak najczęściej zdarzyć się może w przypadku starszych modeli. Senat Komórki oferuje jednak nie tylko kompleksowy wachlarz usług serwisowych, ale także bogaty wybór nowych urządzeń, które można z łatwością dopasować do swoich potrzeb.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMoże pływanie? Rusza nabór do klasy o profilu pływackim w SP 4!
Następny artykułWnętrze świdnickiej katedry odzyskuje blask. „Powoli wyłania się iście jubilerskie dzieło” [FOTO]