Strona główna Sport Pływanie Może pływanie? Rusza nabór do klasy o profilu pływackim w SP 4!

Może pływanie? Rusza nabór do klasy o profilu pływackim w SP 4!

0

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy ogłasza nabór do klasy czwartej o profilu pływackim na rok szkolny 2021/2022. Wkrótce odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia klasy sportowej.

Klasa sportowa – pływacka
Jak co roku w naszej szkole tworzymy klasę sportową o profilu pływackim. Podstawowym zadaniem tych klas jest stworzenie optymalnych warunków zarówno do treningu sportowego, jak i nauki młodzieży, której rodzice zdecydują się na posłanie swoich dzieci do tej klasy. Ponadto zwraca się uwagę na harmonijny rozwój młodego człowieka oraz opanowanie przez niego na wysokim poziomie technik pływackich. Klasy sportowe pozwalają w ramach godzin edukacyjnych połączyć ukierunkowaną, wzmożoną aktywność ruchową z nauką. Dzieci w tych klasach wszystkie zajęcia sportowe, zarówno na basenie, jak i w sali gimnastycznej odbywają z instruktorami pływania, co bardzo korzystnie wpływa na tworzenie od początku dobrych relacji z kadrą trenerską.

Szkolenie
Wszystkie zajęcia sportowe prowadzone są według programów treningowych z zakresu nauki i doskonalenia pływania. W trakcie trwania szkolenia uczniowie klas sportowych startują w licznych zawodach sportowych organizowanych przede wszystkim przez SZS i Polski Związek Pływacki. Pod koniec każdego okresu wakacyjnego uczniowie mają możliwość wziąć udział w obozach sportowych przygotowujących ich do kolejnego sezonu pływackiego. Najwięksi pasjonaci pływania, po zakończonej edukacji w naszej szkole mogą kontynuować swoje hobby w sekcji sportowej UKS „Czwórka”

Organizacja
Wszystkie zajęcia sportowe ujęte są w planie zajęć dydaktycznych danej klasy tzw. planie lekcji. W wymiarze tygodniowym uczniowie klas sportowych mają zwiększoną ilość godzin wychowania fizycznego, w tym pływania (dziesięć godzin). Zajęcia kierunkowe odbywają się na basenie szkolnym. Uczniowie naszych klas mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach treningowych w ramach UKS „Czwórka”, które odbywają się po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

Charakterystyka klas
Uczniów sportowych klas pływackich cechuje dobra organizacja pracy własnej, rzetelność wywiązywania się ze swoich obowiązków szkolnych. Odznacza ich ambitna postawa i pracowitość w dążeniu do wyznaczonych celów. Osiągają wysokie średnie ocen semestralnych i rocznych. Są aktywni i samodzielni. Często biorą udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, zdobywając liczne laury dla naszej szkoły i miasta. Zespoły klasowe są zazwyczaj bardzo zgrane i zdyscyplinowane. Uczniowie spędzają dużo czasu w swoim towarzystwie poza murami szkoły przebywając na zawodach pływackich lub uczestnicząc w wycieczkach turystyczno-krajobrazowych.

Rekrutacja
Każde dziecko, które chciałoby zostać uczniem takiej klasy musi posiadać dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim. Rodzice dzieci chętnych rozpocząć naukę i szkolenie w takiej klasie, zobligowani są do zapoznania się z zasadami funkcjonowania szkoły i klasy oraz ich regulaminami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy – https://sp4swidnica.edupage.org/ i pod numerem telefonu: 74 852 23 66.

Swidnica24.pl zaprasza do kontaktu wszystkie placówki chętne do ogłoszenia informacji o naborze do swoich szkół i klas o profilu sportowym. 

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykułPowalczą o prym przy tenisowym stole
Następny artykułNaprawa zalanego telefonu – kiedy jest opłacalna i gdzie ją wykonać?