Strona główna 0_Slider Najdroższe kapcie w Polsce. Dar 96-letniej krawcowej solidnie wesprze WOŚP

Najdroższe kapcie w Polsce. Dar 96-letniej krawcowej solidnie wesprze WOŚP

0

Najlepsi projektanci mogą pozazdrościć Janinie Szelewskiej z Milikowic w gminie Jaworzyna Śląska. Wykonane przez 96-latkę kapcie, fartuszek i chusteczki osiągnęły bardzo wysoką cenę.

96-letnia pani Janina ujęła swoją dobrocią już podczas pierwszego, wiosennego lockdownu, gdy na maszynie hurtowo szyła maseczki ochronne. Swoją pasję do krawiectwa postanowiła wykorzystać także na rzecz najmłodszych pacjentów, dla których po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W marcu poruszona sytuacją służby zdrowia pani Janina z Milikowic postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do lekarzy walczących z pandemią. Wobec braku środków ochrony osobistej, pełna zapału przystąpiła do szycia maseczek. – Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy skoro mam maszynę i potrafię szyć – podkreślała 96-latka. – Mam wielką satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc. Nie stoję biernie. (…) Zawsze jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście. Bez zastanowienia trzeba pomagać – mówiła mieszkanka Milikowic. Uszyła kilkaset maseczek, a jej postawa zachwyciła cała Polskę. Została laureatką “Pozytywki Dzień Dobry TVN”, czyli wyróżnienia dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy.

Pani Janina postanowiła pomóc także najmłodszym pacjentom polskich szpitali, na rzecz których już po raz 29 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W umieszczeniu darów na platformie internetowej pomogła seniorce wnuczka. Wczoraj zakończyła się licytacja. I tak komplet kapcie i fartuszek został sprzedany za 3 tysiące złotych, a chusteczki w haftowanej kopercie za 510,50 złotych. Cała kwota trafiła bezpośrednio na konto WOŚP.

Mimo że tegoroczny finał utrudniła pandemia, w większości gmin powiatu świdnickiego zeszłoroczne rekordy zostały pobite.

Sztab Świdnica i Marcinowice: 234.704,88 zł
Sztab Świebodzice: 49 831,77 zł
Sztab Żarów: 41 145,65 zł
Sztab Strzegom: 34 272,13 zł
Sztab Jaworzyna Śląska: 21 456,68 zł

Po zweryfikowaniu ostateczne kwoty zostaną podane 8 kwietnia.

/opr. asz./

Poprzedni artykułZagłębie grać w obecnych warunkach nie chciało
Następny artykułKolejna mroźna noc. Jest ostrzeżenie IMGW